Title: طراحی اپلیکیشن آموزشی بیزینس کوچینگ و توسعه فردی + قیمت مناسب + نمونه کار + مشاوره رایگان | businesset

در ادامه توضیح می‌دهیم که چطور باید این پازل را روی بوم کسب و کار چید و اصلاً بوم مدل کسب و کار چیست؛ اما بهتر است قبل از آن به یکی دو سوال پاسخ بدهیم. اگر خودتان طرح کسب و کار می‌نویسید، طبیعتاً بهتر است خود را گرفتار یک چارچوب خاص نکنید و تا جایی که می‌توانید سوال‌های بیشتری بپرسید و پاسخ‌شان را بیابید. چون هدف از نوشتن طرح کسب و کار این است که پیش از این‌که واقعاً یک سوال پیش رویتان قرار بگیرد، ترغیب شوید به آن سوال فکر کنید و پاسخ آن را بیابید و راه حل آن را هم ارائه نمایید. دون داشتن یک برنامه دقیق و ارزشمند برای منابع، نمی‌توانید کسب و کار موفقی را آغاز کرده یا توسعه دهید. همه نمونه های طرح کسب وکار جدا از این‌که ایده‌ی آن کسب و کار چیست و حوزه‌ی فعالیت آن کجاست، باید بخش برنامه ریزی منابع را داشته باشند. اگر تمایل به یادگیری بوم مدل کسب‌وکار دارید می‌تونید دوره آموزش مدل کسب و کار را با تدریس آقای مانوئل اوهانجانیانس از آکادمی منظم تهیه کنید.

  • احیاناً اگر سوالی هم دارید بپرسید و بعد شروع کنید به بررسی یا طراحی ارزش‌های پیشنهادی برند خودتان.
  • در بازی جنگا، شما یک سری قطعه را با آرامش و احتیاط از برج جدا می‌کنید.
  • به همین خاطر اول مخاطبان خود را بشناسید، سپس به بررسی سلایق آنها بپردازید و بعد از آن بیزنس مدل را طراحی کنید.
  • پیش‌بینی ۳ ساله خوب است، اما برخی از سرمایه‌گذاران ممکن است که درخواست پیش‌بینی ۵ ساله را داشته باشند.

ذکر برخی از اطلاعات در فصل‌های مختلف بیزینس پلن، طولانی و خسته‌کننده است که برای درج این اطلاعات، ضمیمه مکان مفیدی است. طرح پرسنلی مربوط به برنامه‌ریزی‌ای است که شما برای پرداخت حقوق کارکنان انجام می‌دهید. همچنین طرح پرسنلی شامل هزینه‌های سربار کارکنان است، زیرا هزینه‌هایی که شما برای کارکنان خود پرداخت می‌کنید، چیزی فراتر از حقوق آن‌هاست و مواردی مثل بیمه، مالیات و … را در بر می‌گیرد. ممکن است که بخش‌های مهم بیزینس پلن، به شما تعلق نداشته باشد، ولی این موضوع بسیار مهم است که شما در پی آینده باشید و برای آن وقت بگذارید. برنامه‌ریزی‌های لازم برای مراحل بعدی تجارت خود را انجام دهید. در دنیای امروز، نمی‌توان شغلی را پیدا کرد که از حضور در شبکه‌های اجتماعی بی‌نیاز باشد.

معرفی تیم و مدیریت (Company and management summary)

باید ببینید در چه وضعیتی قرار دارید، آیا روبه رشد حرکت می‌کنید یا اینکه درجا می‌زنید و رشدی ندارید. همچنین باید در مورد نیازها و سلیقه‌های بازار صحبت کرده و تغییرات آینده بازار را نیز بررسی کنید. در حالت ایده‌آل، خلاصه مالی نموداری است که فروش، هزینه‌ها و سودآوری اقدامات برنامه‌ریزی شده شما را نشان می‌دهد. تمام ابعاد یک کسب و کار، در بیزینس پلن گنجانده می‌شود.مخاطبان خود را بشناسید.

مینی دوره طراحی بیزینس پلن | ساده ترین روش نوشتن طرح تجاری

آخر سر هم میتونید یک بوم مثل همینی که ما تو این مقاله گذاشتیم بکشید. خوبی بوم اینه که میتونید بذارید جلوی چشمتون و به همراه بقیه اعضای تیم، روزانه برنامه‌هاتون رو تو یک نگاه مرور کنید. با بوم مدل و کسب و کار، شما یک تصویر از ایده‌ها و فعالیت‌هایی که باید انجام دهید دارید؛ این تصویر توصیفی همه‌چیز را به‌صورت واضح و روشن در مقابل چشم‌های شما، تیم‌تان و سرمایه‌گذارها قرار می‌‌دهد. سالانه تعداد زیادی از بیزینس‌ها به دلیل ضعف در مدیریت مالی مجبور به تعطیلی می‌شوند. این در حالی است که مدل کسب و کار موفق، شما را از میزان سودتان در بازه‌های زمانی مشخص آگاه کرده و ضرب‌العجلی برای مقابله با ضرر و زیان دارد.

مینی دوره طراحی بیزنس پلن

اگر جنبه‌های خاصی از مجله خبری بیزنس راه بنداز و کار شما جالب باشد، باید برجسته شده و برای جذب سرمایه مورد استفاده قرار گیرد. به عنوان مثال، تجارت اتومبیل‌های الکتریکی تسلا موتورز ابتدا فقط به عنوان یک بیزنس پلن مطرح شد. ایده اصلی درست کردن یک بیزنس پلن این است که به دارندگان امکان می‌دهد تصویر مشخص‌تری از هزینه‌های احتمالی و اشکالاتی در برخی تصمیمات تجاری داشته باشند. و به آن‌ها کمک کند قبل از اجرای این ایده‌ها ساختارهای خود را متناسب با آن اصلاح کنند. یک بیزتس پلن کامل باید شامل مجموعه‌ای از پیش بینی‌های مالی برای تجارت باشد. این صورت‌های مالی پیش بینی شده اغلب به صورت فرم‌های مالی یا به طور خلاصه “پیش فرم‌ها” نامیده می‌شوند.

http://dena-blog.ir

توسط رابرت کیوساکی

رابرت کیوساکی