کار تیمی و حل مسئله آموزش کار تیمی و حل مسئله موفق در آژانس خلاقیت گیومه

با گوش‌دادن به همکارانتان، شما احترامتان را به آن‌ها نشان می‌دهید که روشی ضروری برای ساختن اعتماد متقابل است. ترغیب و تشویق نیز در به ارمغان آوردن بالاترین بازده اعضای تیم، نقش بزرگی دارد. همکاری و دید باز نسبت به ایده‌ها و نظرات نو، یکی دیگر از اجزای ضروری برای به وجود آوردن هماهنگی تیمی است. کار تیمی یعنی فعالیت گروهی از افراد در راه رسیدن به یک هدف مشخص. همه ما از ابتدای زندگی تا‌به‌حال در قالب‌های مختلفی کار تیمی انجام داده‌ایم.

قیمت خرید و مشخصات تجهیزات آموزشی صدف 109

تمامی افراد باید به این درک مشترک برسند که با همکاری با یکدیگر باعث می‌شوند درنهایت همه از سود بهره‌مند شوند، و منافع جمع به فرد اولویت دارد. کار تیمی باید روندی انعطاف‌پذیر و متغیر باشد مانند قانون اساسی که در طی سال‌ها دستخوش تغییرات بسیاری شده است چراکه نیازهای جامعه در طول زمان تغییر کرده‌اند. از یک منظر ایلیاد نشان می‌دهد که کار تیمی چقدر مشکل است و از طرف دیگر در مسیر رسیدن به موفقیت چقدر لازم و حیاتی است. در این داستان روش‌های زیادی که منجر به شکست شده‌اند بیان شده و درنهایت مسیر باریک منتهی به پیروزی، که از طریق کارتیمی است، بیان شده است. در جریان جنگ تروی، آگامنون، شاه یونانی‌ها، به آشیل بهترین جنگ‌جوی خود بی‌احترامی می‌کند و مشخصا این اختلاف بین دو متحد منجر به بی‌نظمی‌ها و درگیری‌های زیادی می‌شود که درنهایت به یک پایان تراژدیک می‌انجامد.

آموزش تیم ورک

اعضای تیم با هم تصمیم‌هایی باکیفیت می‌گیرند و برای اجرای تصمیم‌های گرفته‌شده، از پشتیبانی و حمایت گروه برخوردارند. هم‌چنین اعضای تیم از پشتیبانی و حمایت افرادی که به آن‌ها گزارش می‌دهند برخوردارند تا به کامیابی و تعامل در پیشرفت و موفقیت دست پیدا کنند. برای این‌که بتوانید دیگران را متقاعد سازی کنید و خواسته‌های خود را بیان کنید، فقط به اعداد و ارقام اکتفا نکنید. داستان گفتن باعث می‌شود که بسیاری از افراد نکات را بهتر به خاطر بسپارند.

کار تیمی و حل مسئله آموزش کار تیمی و حل مسئله موفق در آژانس خلاقیت گیومه

این وضوح به تقویت درک افراد از هدف و بهره‌وری در کار تیمی کمک می‌کند. کار تیمی مؤثر ارتباطات حرفه‌ای میان کارمندان و مدیریت را بهبود می‌بخشد. تشویق به کار تیمی روحیه‌ی کارکنان را افزایش می‌دهد و تأثیر مثبتی بر بهره وری آن‌ها دارد، اما موانعی نیز وجود دارند. از مهم‌ترین توانایی‌های مدیر می‌توان به مهارت شناسایی بزرگ‌ترین موانع کار تیمی اشاره کرد.

مفاهیم اصلی کار تیمی

یک تیم، گروهی از افراد است که برای رسیدن به یک هدف مشترک دور هم جمع تیم ورک می‌شوند. وظیفه اصلی انتخاب این افراد و ترکیب آن‌ها در تشکیل تیم‌های با عملکرد بالا است. مدیر یا سرپرست تیم باید کارکنان با استعدادها و تجارب متنوع را انتخاب کند تا بتوانند عملکرد یکدیگر را بالا ببرند.

  • هر چقدر با مفهوم نقش‌های تیمی بهتر آشنا شوید، درک سایر موضوعات و مباحث مربوط به کار تیمی ساده‌تر خواهد بود.
  • یکی از مهمترین موضوعات متناسب بودن و مکمل بودن نقش و ویژگیهای فردی اعضای تیم می باشد.
  • سوال پرسیدن ساده است، اما از اساسی ترین مهارت های لازم برای کار تیمی به حساب می آید.
  • ماجرای کار تیمی و ترویج فرهنگ آن، در ادبیات مدیریت شرق و غرب با دو ریشه‌ی متفاوت رشد کرد.
شما با شرکت در دوره های آموزشی کار تیمی به خوبی با این موضوع آشنا شده که چگونه این هدفمندی را در تیم اعمال کنند. هنگامی که کارمندان بدانند که شغل آن ها اهمیت دارد دیگر سختی و تکراری بودن امور شرکت نیز آن ها را خسته و کلافه نمی کند و برای رهایی از کار ثانیه شماری نمی کنند. تیم سازی، یکی از مهم ترین عوامل موفقیت در هر کاری به خصوص کسب و کارها به شمار می رود، چرا که نتیجه تیم سازی صحیح و اصولی، ایجاد یک تیم مناسب برای اجرای کار تیمی و نیل به اهداف کسب و کار است. در این فرادرس با تفاوت های تیم و گروه آشنا شده و سپس، عوامل تاثیرگذار در تیم سازی و عوامل موفقیت در کار تیمی مورد بررسی قرار می گیرد. بخش دیگری از این آموزش به مدیریت و رهبری یک تیم اختصاص دارد که می تواند در مدیریت و رهبری کسب و کارهای نوپا که غالبا به صورت تیمی اداره می شوند، مورد استفاده واقع شود. در پاسخ به این سوال که هدف از تشکیل تیم و کار تیمی چیست باید بگوییم که از سال‌ها پیش مدیران، دریافتند که همیشه چند ذهن، بهتر از یک ذهن، آنها را در رسیدن به اهداف کاری یاری خواهد کرد.

ازاین‌رو شروع به ایجاد گروه‌های مختلف در پیشه‌های خود کردند تا همکاران بتوانند ایده‌های خود را در مورد سوژه‌های گروه به‌اشتراک بگذارند. از سوی دیگر تیم‌ها را تشکیل دادند، برای مقابله با هدف یا پروژه‌ای خاص و معمولا کوتاه‌مدت تا بتوانند از تخصص جمعی افراد مختلف بهره ببرند. به‌همین‌خاطر داشتن توانایی انجام «کار تیمی» و «کار گروهی» از نیازهای اساسی در محیط کار به حساب می‌آید. در ادامه، نگاهی ریزبینانه می‌اندازیم بر چیستی مهارت کار تیمی در سازمان، چگونگی ارتقا آن و دیگر توانایی‌های اجتماعی که به پیشرفت حس همکاری کمک خواهدکرد. دوره آموزشی مدیریت کار تیمی موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان نیز هر ساله مانند دیگر دوره های این موسسه مورد استقبال افراد بسیاری قرار می گیرد.

مقاله تیم ورک

توسط رابرت کیوساکی

رابرت کیوساکی