چگونه یک طرح کسب و کار یا بیزنس پلن موفق بنویسیم ؟ بیلاود مارکتینگ | businesset

بخش فرصت در بیزینس پلن باید شامل داده‌ها و اطلاعاتی باشد که نیاز به وجود کسب و کارتان را اثبات کند. برای اینکه بتوانید این بخش را در بیزینس پلن توسعه دهید، باید به سوالات زیر پاسخ دهید. سرمایه‌گذاران علاوه بر ایده‌های عالی به دنبال تیم‌‌‌های بزرگ هستند. در این بخش از بیزینس پلن، باید تیم فعلی خود و افرادی که استخدام می‌کنید را توصیف کنید. اگر کسب و کار تازه تاسیس نیست و از قبل سابقه اجرایی و کاری دارید، آن را در این بخش ارائه دهید.

  • اشتغال دانشجویان یکی از بزرگترین معضلات حال حاضر در جامعه ایران می باشد.
  • محلی که قرار است به این آموزش گوش دهید باید محیطی آرام مثل دفتر کار یا اتاق خواب باشد.
  • اگر می‌دانید که ساخت محصولاتتان چقدر هزینه‌بر خواهد بود و بودجه شما هم چقدر است و آن را به توضیح محصول اضافه کنید، این بخش را پربارتر خواهید کرد.
  • مربی Heather Fraser به شما نشان می دهد که چگونه با تبدیل ایده خود به کسب و کاری که می تواند در طول زمان پیشرفت کند، ارزش ایجاد کنید، جذب کنید و ارائه دهید.
  • ایده اصلی درست کردن یک بیزنس پلن این است که به دارندگان امکان می‌دهد تصویر مشخص‌تری از هزینه‌های احتمالی و اشکالاتی در برخی تصمیمات تجاری داشته باشند.
  • منابع انسانی یا HR که مخفف Human Resources می باشد در واقع بخشی از سازمان است که مسئولیت یافتن، غربال گری، استخدام و آموزش متقاضیان و همچنین مدیریت برنامه های بهره وری …
در این قسمت، مدیران شرکت خود را معرفی خواهید کرد و مهارت‌ها و مسئولیت‌های شغلی آن‌ها را به‌صورت خلاصه بیان می‌کنید. اگر دوست داشته باشید می‌توانید نموداری ایجاد کنید که نقشه راهتان را به‌صورت تصویری مشخص کند. در حالت ایدئال، تجزیه و تحلیل دقیق بازار در طرح کسب و کار نشان می‌دهد که شما به خوبی ورودی و خروجی و بازار هدفی که قرار است روی آن سرمایه‌گذاری کنید را می‌شناسید. هر کسب و کاری با ورود به فضای آنلاین علاقه دارد بهترین بوده و کاربر بیشتری را به سمت خود جذب نماید. برای برترین بودن ما خود را نه پیمانکار فنی بلکه یک شریک بلندمدت در کنار شما می دانیم.

مرحله ۱؛ تدوین خلاصه اجرایی

برنامه تولید شامل اطلاعات عملیات روزانه، مانند ساعات کاری، محل کار، دارایی‌های شرکت، قطعات تجهیزات، مواد اولیه و هرگونه نیاز خاص است. سعی کنید از مشتری ایده آل خود و نحوه ارائه راه حل کسب‌وکار برای آنها تحلیل عمیقی ارائه کنید. در طرح تجاری سنتی هم اهداف کوتاه مدت نوشته می‌شود، هم برنامه‌های بلند مدت و مفصل. اما طرح تجاری ساده بر چند معیار کلیدی با جزئیات مختصر تمرکز دارد تا بتواند اطلاعات مختصر و مفیدی را با سرمایه‌گذاران به اشتراک بگذارد. اپلیکیشن موبایل تاثیر بسیار زیادی بر افزایش درآمد بیزینس شما خواهد داشت.

ضمیر در انگلیسی: بررسی ۸ نوع ضمیر در دستور زبان انگلیسی همراه با مثال

درواقع خلاصه اجرایی مانند بیانیه کسب و کار شما است و رسالت شرکتتان را به خواننده نشان خواهد داد. در این نوع از برنامه، باید تیم مدیریت و میزان کارمندان را هم به صورت دقیق پیش‌بینی کنید و جایگاه هرکدام را در کسب و کار تعریف کنید. چه قصد راه‌اندازی فروشگاهی کوچک را داشته باشید، چه هولدینگی بزرگ، به بیزنس پلن نیاز خواهید داشت. LivePlan نرم‌افزاری ابری است که ابزارهای زیادی را برای ایجاد طرح کسب‌وکار فراهم می‌کند، از جمله بیش از 500 الگو، صورت‌های مالی خودکار، پیش بینی کامل مالی، داده‌های معیار صنعت و KPI. برای تهیه اشتراک ماهانه این نرم‌افزار می‌بایست هزینه پرداخت کنید که بر اساس امکاناتی که در اختیارتان قرار می‌گیرد، متفاوت است. حداقل‌هایی که باید در این بخش ارائه دهید شامل صورت‌های جریان نقدی و پیش‌بینی سود و زیان سه تا پنج سال آینده می‌شود.

ارتباط با مشتری

ما تا جایی که می‌شده مباحث رو ساده کردیم و با مثال در هر بخش و نمونه مجله خبری بیزنس راه بنداز کسب‌وکار، سعی کردیم طوری توضیح بدیم که مخاطب بعدش بتونه بیزینس مدلش رو طراحی کنه. اگر منظورتون مشاوره برای بیزینس مدل هست، خیر ما تیم مشاوره نداریم. کار ما دیجیتال مارکتینگ هست و در این زمینه می‌تونیم کمک کنیم. این مدل به برند تامز کمک می‌کند تا از طریق بازاریابی دهان به دهان و کمپین‌های شبکه‌های اجتماعی، با کمترین تلاش، فروش و درآمدشان را افزایش دهند. همانطور که می‌دانید، بوم کسب و کار از 9 بخش تشکیل شده است؛ اما برای اینکه آن را به درستی تکمیل کنیم، به 2 مرحله اولیه هم نیاز داریم که فهمیدن چرایی و اهداف کسب و کارمان است.

http://dena-blog.ir

توسط رابرت کیوساکی

رابرت کیوساکی