چگونه یک طرح کسب و کار یا بیزنس پلن موفق بنویسیم ؟ بیلاود مارکتینگ | businesset

مجله خبری بیزنس راه بنداز پلن ناب ایده‌ی خوبی است، زیرا باعث می‌شود که روند برنامه ریزی شما خیلی ساده‌تر باشد. شما ساده شروع می‌کنید و آن را به صورت سازمان‌یافته رشد می‌دهید. شما کاری را انجام نمی‌دهید که هدف تجاری نداشته باشد؛ بنابراین، برای نمونه، شما تیم مدیریتی خود را توصیف نمی‌کنید، مگر این‌که برای افراد خارج از سازمان به آن بخش نیاز داشته باشید. قدم بعدی در راه ایجاد طرح کسب و کار، توسعه یک برنامه عملیاتی است که به مشتری‌های شما خدمت می‌کند، هزینه‌های عملیاتی شما را در حد مطلوب نگه می‌دارد و سودآوری شما را تضمین می‌کند. برنامه عملیاتی شما باید شامل استراتژی‌هایی برای مدیریت، کارکنان، تولید، موجودی کالا و سایر امور تجاری روزانه شرکت باشد. در ادامه با بررسی هریک از موارد بالا، نحوه نوشتن بیزینس پلن موفق را شرح می‌دهیم .

  • از سوی دیگر، کسب و کارها باید از همین طرح به منظور آمادگی برای موفقیت‌های پیش‌بینی‌نشده نیز استفاده کنند.
  • طرحی که از طریق آن باید بتوانیم از ایده تجاری خود دفاع کنیم و مخاطب خود را خواه یک سرمایه گذار باشد و خواه اداره بازرگانی و مهاجرت یک کشور، جهت پذیرفتن این طرح مجاب کنیم.
  • اگر نتوانید یک برنامه استراتژیک برای عملی ساختن ایده کسب و کار خود تدوین و اجرا کنید، حتی ایده های عالی تجاری نیز می توانند بی فایده باشند.
  • با دریافت اپلیکیشن فرادرس از گوگل‌ پلی، می‌توانید تمامی امکانات سایت را روی موبایل خود نیز داشته باشید.
بررسی سالانه یک برنامه اجازه می دهد تا یک کارآفرین با تغییر شرایط بازار بهترین شرایط را در نظر بگیرد همچنین فرصتی را فراهم می کند تا به گذشته نگاهی بیندازید و ببینید چه چیزهایی بدست آمده است و چه چیزهایی نه! در واقع طرح تجاری را به عنوان یک سند زنده تصور کنید که با تجارت شما رشد و تکامل می یابد. با رشد هر تجارتی، نیاز جذب مدیران اجرایی به تیم بیش از قبل احساس می‌شود.

http://dena-blog.ir

در ابتدای مراحل راه‌اندازی، کسب‌و‌کار شما بیشتر یک ایده است تا واقعیت. بنابراین، بیزینس پلن شما می‌تواند به کارکنان احتمالی در درک اهداف شما کمک کند. در صورتی که طرح شما خوب نوشته شده باشد و نیروی کار نیز آن را خوب درک کند، اجرایی شدن ایده بسیار راحت‌ خواهد بود. بیزینس پلن برای بسیاری از کارآفرین‌ها ابزاری پر از استراتژی‌ها و پیش‌بینی‌های اغراق‌آمیز است. از دید آن‌ها طرح تجاری، تنها برای جلب توجه سرمایه‌گذاران و وام‌دهندگان کاربرد دارد. یک طرح تجاری خوب در وهله اول باید خود کارآفرین را متقاعد کند که ایده داده شده منطقی و عملیاتی است.

دانلود نمونه بیزینس پلن تکمیل شده و نمونه بیزینس پلن یک صفحه ای

وقتی اهداف به وضوح مشخص نشده باشند، برای کارمندان و اعضای تیم سخت است که بتوانند در یک جهت مشخص کار کنند. از آن بدتر این که سرمایه‌گذاران هم حاضر نیستند سرمایه خود را بدون دانستن مسیر مشخص در اختیار شما قرار دهند. خلاصه طرح در واقع تمام اطلاعات ضروری در مورد کسب‌وکار را به صورت فشرده و کوتاه بازگو می‌کند. اینکه بدانید مخاطب شما دقیقا کیست، کمک می‌کند بیان بهتری داشته باشید. همچنین عناصر کلیدی و سطح اطلاعاتی را هم که قرار است توضیح دهید به راحتی تعیین می‌کنید. از طرفی با وجود بیزینس پلن خیلی راحت‌تر می‌توانید درباره فراز و نشیب‌های کسب‌وکارتان تصمیم‌گیری کنید.

دسترسی سریع

نمودارها، جدول‌ها، تعاریف، یادداشت‌های قانونی یا سایر اطلاعات مفیدی که جهت جلوگیری از طولانی شدن بخش‌های قبل به بیزینس پلن اضافه نشده‌اند را می‌توانید در این بخش قرار دهید. صورت جریان وجوه نقدی صورت جریان نقد، کاری به درصد سود و زیان شما ندارد؛ بلکه تنها میزان وجه نقد کسب و کار شما در زمان‌های مختلف را مشخص می‌کند. در این بخش باید به پیشینه و تجارب موفق کارمندان و اعضای کسب و کار خودتان اشاره کنید.

بیزینس پلن سنتی

توسط رابرت کیوساکی

رابرت کیوساکی