نوشیدنی های جایگزین چای سحرانا | OkChay

نوشیدنی های جایگزین چای سحرانا | OkChay

پس طرفدار هرکدام که هستید، از نوشیدن قهوه و چای خود لذت ببرید. به طور کلی طعم و مزه این چای به تلخی می زند و طعم گسی دارد. از دیگر شیرین کننده هایی که دارای قند طبیعی است و برای بدن فواید بسیار زیادی دارد، انجیر خشک می باشد. استفاده از انجیر خشک به همراه چای یک گزینه عالی، پرفایده و خوشمزه می باشد. اگر می خواهید با خواص آن آشنا شوید، بهتر است تا ادامه مطلب را دنبال کنید.

بعد چای را داخل کانتینر کولر دار قرار دهید که چیزی به جز چای درون آن نیست و به خوبی هم در آن بسته می‌شود. سپس چای را به مکانی سرد به دور از رطوبت و بو منتقل سازید. طول زمانی که شما می‌توانید چای را در آن مدت انبار کنید به نوع آن بستگی دارد. برخی چای‌ها همچون گل چای در طول یکماه یا همین حدود، خراب می‌شوند، اما گروه دیگر ممکنست طی گذشت زمان بهتر نیز بشوند. برگ‌های چای را در داخل کیسه کوچک (معمولاً کاغذی) بسته‌بندی می‌کنند. امروزه، تولید چای کیسه‌ای برای بسیاری از مردم کار آسان و متداولی است.

میزان کافئین موجود در قهوه و چای

این چای در فرهنگ کشور ژاپن عنصر مهمی‌ به شمار رفته و برای تولید آن از جوانه‌های کوچک چای چای هوریکان استفاده می‌شود. این نوع چای فرایند خاصی طی کرده و در نهایت به صورت پودر مورد استفاده قرار می‌گیرد. در ۶۲ کشور چای تولید شده و در ۱۶۰ کشور در سراسر جهان بازار مصرف چای وجود دارد.

  • در سده ۱۳ و دوره سلسله مینگ، جنوب چین و ژاپن بیشتر از تبادل فرهنگی برخوردار بودند.
  • تولید افزایش یافت و چای به‌طور فزاینده در دسترس قرار گرفت، اگرچه هنوز از این امتیاز طبقه بالاتر اجتماع برخوردار بودند.
  • آب داغ به گرد این قالب چای افزوده می‌شد، یا آن را داخل کتری‌های سنگی می‌جوشاندند و به عنوان یک نوشیدنی گرم مصرف می‌نمودند.
  • سلول‌های کلیه بیشترین تماس را با رادیکال‌های آزاد دارند و چای به دلیل داشتن آنتی اکسیدان از سلامت کلیه محافظت می‌کند.
  • شماری از مذاکرات مهم در میان رهبران ملوک الطوایف درصحنه مقرراتی و بی سر و صدای مراسم چای برگزار می‌شد.
با این که خاستگاه چای به عنوان یک داروی گیاهی مفید برای بیدار ماندن، نامعلوم است، اما چین به عنوان خاستگاه مصرف چای، سابقه تاریخی دست کم ۱۰۰۰ سال پیش از میلاد را به ثبت رسانده‌است. استفاده از چای به عنوان یک نوشیدنی فرحبخش در مناسبتهای اجتماعی به تاریخ سلسله تانگ و پیش از آن برمی گردد. چای بابونه از گلهای خشک گیاه بابونه تهیه می شود و مدتهاست که مورد توجه محققان و علاقه مندان به چای است. این دمنوش، مدتهاست که به عنوان یک داروی سنتی مورد استفاده قرار می گیرد؛ زیرا سرشار از فلاونوئید است. فلاونوئیدها، مواد شیمیایی طبیعی ای هستند که نقش بسزایی در ایجاد و تقویت خواص دارویی در چای بابونه دارند. بیشتر بحث در مورد قهوه و چای با محتوای کافئین آنها آغاز می شود.

تاریخچه مختصری از چای:

توسط رابرت کیوساکی

رابرت کیوساکی