مهمترین نکات نگارش بیزینس پلن یا طرح تجاری Business Plan  چیست؟ شرکت مهاجرتی هومان ویزا | businesset

اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید. مسائل مربوط به پرسنل یک بخش دیگر از بخش عملیاتی است که باید مورد توجه قرار گیرد. به عنوان راهنمای عملیات کسب‌و‌کار و نقشه راه مدیران شرکت عمل کند. ذخیره نام، ایمیل و وبسایت من در مرورگر برای زمانی که دوباره دیدگاهی می‌نویسم. هر مزیت رقابتی که به ذهنتان می‌رسد را در این بخش بیان کنید؛ به‌عنوان مثال، داشتن حق ثبت اختراع یا مالکیت معنوی که می‌تواند از محصول شما محافظت کند، یک مزیت رقابتی محسوب می‌شود.

  • ایکاش میشد نمونه هایی رو هم از مدل های کسب و کار ) هرچند کوتاه و خیلی مختصر ( حل میکردید یا بصورت pdf در سایت قرار میدادید .
  • مردم غالبا فکر می کنند که بیزینس پلن برای راه اندازی یک شرکت یا گرفتن یک وام مورد استفاده قرار می گیرد اما برای پیش بردن یک تجارت با اهداف روشن نیز یک امر ضروری است.
  • این نمونه بیزینس پلن به شما کمک می‌کند تا مخاطبی که قصد دارد با کسب و کار شما آشنا شود را در کوتاه‌ترین زمان ممکن جذب کنید و فرصتی ایجاد کنید تا او برای خواندن طرح تجاری اصلی شما کنجکاو شود.
  • در این بخش از نمونه بیزینس پلن، شرکت می‌تواند محصولات و خدماتی را که ارائه می‌کند شرح دهد.
در گام اول بخش‌بندی‌های موجود در مجله خبری بیزنس راه بنداز خود را شناسایی و بزرگی هر بخش‌بندی بازار را مشخص کنید. بخش‌بندی بازار به گروهی از افراد یا کسب‌وکارهای دیگر گفته می‌شود که می‌توانید به فروش محصول به آنها بپردازید. به‌طور معمول، خلاصه مدیریتی باید بتواند به‌صورت یک سند جداگانه عمل کند، سندی که جزئیات برنامه اصلی شما را برجسته می‌کند. در حقیقت، بسیاری از سرمایه‌گذاران فقط خلاصه مدیریتی را برای ارزیابی کسب‌وکار، از شما درخواست می‌کنند.

بررسی اجمالی ۳ نوع طرح کسب و کار معمول

برآوردهای مالی شامل شامل درآمد، هزینه، میزان سوددهی و سرمایه گذاری است. باتوجه‌به همه جوانب، پیش‌بینی شما از اندازه فروش و درآمدتان را بنویسید. میزان بودجه‌بندیِ هزینه‌ها را مشخص کنید؛ به‌عنوان مثال هزینه‌های اجاره مکان، ملزومات مصرفی، قبوض، تعمیر تجهیزات، آموزش نیروها و… را مشخص کنید. این نکته را بهتر است یادآور شویم که بعضی به اشتباه از عبارات بیزینس پلن کسب و کار یا بیزینس پلان به‌جای بیزینس پلن استفاده می‌کنند. پیش بینی های مالی خود را برای مدت دو سال ارائه دهید و تجزیه و تحلیل های مربوط به بازار را نیز با توجه به همان بازه زمانی ارائه دهید.

با شروع کار و اجرای طرح، ممکن است به مشکلات و مسائل متعددی برخورد کنید که قبلا به آن‌ها توجه نکرده بودید. ممکن است بازار به اندازه‌ای که به نظر می‌آمد، بزرگ نبوده باشد یا ممکن است سودآوری شما برای رقابت با دیگران تحت‌الشعاع قرار بگیرد. برخی اوقات ایده اولیه همچنان خوب به نظر می‌رسد اما نیاز است که روش اجرایی تغییر پیدا کند. گاهی اوقات نیاز است با افرادی فعال در حوزه کسب‌و‌کار خود شراکت کنید. با توجه به این‌که شما احتمالا در حوزه مورد نظر تازه‌کار هستید، شراکت با افراد با‌تجربه می‌تواند سبب رشد شما شود.

http://dena-blog.ir

همچنین به مالکان این امکان را می دهد که برای راه اندازی کسب و کار خود هزینه ایی را که لازم است تأمین کنند. استارتاپ‌ها و کارآفرینانی که برای کمک به شروع یک فعالیت جدید به دنبال سرمایه هستند. بسیاری از شرکت‌های بزرگ کار خود را با نوشتن بیزنیس پلن آغاز کردند و در قالب طرحی برای متقاعد کردن سرمایه گذاران برای تهیه سرمایه لازم برای راه اندازی بیزینس خود بیزنس پلن را نوشتند.

آژانس بازاریابی نوین

توسط رابرت کیوساکی

رابرت کیوساکی