قالب بتن فلزی قیمت انواع قالب بتن ریزی و داربست عمران صنعت

زمان مورد نیاز، نوع پروژه و هزینه های برآورد شده را می توان از موارد مؤثر در انتخاب نوع سازه های بتنی دانست. به عبارت دیگر، بایستی قالب متناسب با نوع پروژه، از مقاومت لازم در مقابل فشار ناشی از ریختن بتن و بد شکل نشدن برخوردار باشد. قالب بتن در مقایسه با قالب چوبی و سایر قالب ها دارای مقاومت و استحکام زیادی می باشد.

قالب قطعات بتنی

دال بتنی، سازه‌ای است که معمولا در سقف ساختمان یا در برخی از مواد بر روی پی قرار می‌گیرد. قالب‌بندی دال بتنی به نوع دال طراحی شده (یک طرفه یا دو طرفه) بستگی دارد. طی دهه‌های 1960 تا 1980 میلادی (بین سال‌های 1340 تا 1360 شمسی)، توسعه شهرسازی در شوروی سابق سرعت بسیار زیادی به خود گرفت.

قالب بتن فلزی قیمت انواع قالب بتن ریزی و داربست عمران صنعت

قالب مدولار فلزی از به هم پیوستن پانل های مدولار و ایجاد یکپارچی تبدیل به قالب ستون و یا قالب دیوار یا غیره …. در پایین عکسی رو گذاشتیم که نشان دهنده رنگ ورق فولاد مبارکه با ورق های دیگر است. ضخامت ورق فولاد مبارکه در تمامی نقاط ورق ۳ میل و یکسان است ولی ورق های متفرقه ضخامت یکسانی ندارند در یک قسمت از ورق ۳ میل و در قسمت دیگر ۲٫۵ میل و ….

در حقیقت نگهداری قالب‌ها و نحوه متصل کردن آن‌ها در هر قسمت از سازه تعیین کننده ابعاد قالب فلزی بتن و در نهایت وزن آن است. قالب های ستون و سرستون هر دو نقش مهم و کلیدی در مقاومت ساختمان دارند و نقش هر کدام نسبت به دیگری لازم و ملزوم است و نباید فقط به مرغوبیت یکی از این دو اهمیت داد و نسبت به دیگری بی تفاوت بود. تنها پولاد قادر به تولید انواع قالب های خاص را بر اساس نقشه ارسالی شما می باشد. قالب تونل فرم ، قالب نیوجرسی،قالب پیش ساخته ، قالب بالارونده ،قالب دیواری ، قالب معمولی ، قالب بتن کول و … توسط گروه تولیدی و صنعتی تنها پولاد طراحی و تولید می گردد.

هر گونه قالب های سفارشی و خاص منظوره برای پروژه های مختلف توسط کارگاه تخصصی قالب بتن صباغی قالب تولید است . وزن سازه های فلزی در هر متر مربع، بین 250 تا 390 کیلوگرم می باشد. در حالی که میانگین وزن سازه های بتنی برای هر متر مربع، 480 تا 780 کیلوگرم است. اسکلت فلزی در هر متر مکعب، وزن 80 تا 130 کیلوگرم را دارا می باشد. ولی این وزن برای اسکلت بتنی در هر متر مکعب بین 160 تا 250 کیلو گرم است. بنابراین یک سازه فلزی وزن کمتری دارد که یک مزیت عالی به حساب می آید.

توجه به داغ بودن قالب های فلزی در فصل گرما، جزو نکات مهمی است که باید مدنظر قرار داده شود زیرا این داغ بودن علاوه بر اینکه بر صافی بتن و سازه تاثیر دارد، باعث تغییر رنگ آن نیز می‌شود و کیفیت سازه را پایین می‌آورد. بتن از موادی مانند آهک و سیمان تشکیل شده و از آن برای فعالیت های ساختمانی استفاده می‌شود. بتن مقاومت و استحکام فوق العاده بالایی در برابر فشار دارد که همین ویژگی باعث شده جزو مهم ترین مواد برای استفاده در ساخت و ساز بنا ها و ساختمان ها محسوب شود. 👈 در حالت کلی استفاده از قالب بتن فلزی در پروژه‌های مهم و طولانی توصیه می‌شود.

  • دیوارهای برش بارهای عمودی را نیز تحمل می کنند.اما نکته مهم اسنجاست که بدانیم این دیوارها بار افقی را در جهت اندازه طول بردار دیوار رانیز تحمل کنند.اما این دیوارها در ساختمانهای کوتاه مورد نیاز نیست.
  • سادگی نصب و عدم نیاز کارگر ماهر و دارا بودن استانداردهای روز دنیا از ویژگی‌های شاخص این محصول است.
  • قالب‌های پیش ساخته طوری طراحی و ساخته می‌شوند که بتوان از آنها به دفعات زیاد استفاده‌کرد.
  • یعنی در واقع قالب ستون را تا حدی فشار میدهید به سمت داخل که به رامکا برخورد کند.
  • اگر می خواهید قیمت بتن را به صورت لحظه‌ای بدانید حتما با کارشناسان تماس گرفته واز نظر آنها مطلع شوید.

معمولا قیمت هر کیلو قالب فلزی متغیر است در سالهای اخیر بدلیل نوسان شدید بازار ارز شاهد تغییرات مداوم در قیمت فلزات هستیم. بطور خلاصه قیمت قالب بتن بستگی به عواملی چون نرخ ارز و ورق در بازار و وزن خود قالب دارد که بر اساس این دو فاکتور مهم قیمت گذاری قالب انجام می شود. قالب‌‌های مورد استفاده در قالب‌بندی فنداسیون می‌توانند از نوع قالب‌های مدولار، قالب چوبی، قالب‌های سنتی مثل آجری، بلوکی باشند. اولین مرحله برای قالب‌بندی فنداسیون اطمینان از تراز بودن و مناسب بودن سطح زیر پی است.

بتن به عنوان یک ماده معماری و سازه ای ارزیابی های بسیاری را طی دهه گذشته پشت سر گذاشته است ، همیشه با افزایش علاقه معماران و مهندسان برای تحقق بخشیدن به دوام سطح نهایی بتن ، بسیاری از پارامتر ها که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت مورد بررسی قرار گرفته اند. مخلوط بتن ، تکنیک های فشرده سازی بتن ، عملیات بتن ریزی ، نوع قالب، برخی از عواملی هستند که به طور مستقیم بر کیفیت و دوام سازه ها موثر است. قالب بتن فلزی به دلیل انعطلاف پذیری، مقاومت بالا، قابلیت استفاده مجدد و اجرای سریع از محبوب ترین قالب های مورد استفاده در بتن ریزی می باشد، که در ادامه به طور مفصل به بررسی این نوع قالب خواهیم پرداخت. برای خرید انواع قالب پلاستیکی بتن، جک سقفی، رابط داربست، اسکافلد و سولجر از بهترین و بزرگترین تولید کننده قالب فلزی با کارشناسان ما تماس بگیرید.

چرا باید از قالب بتن تسکو و تجهیزات آن استفاده کنیم؟

قالب‌بندی معمولا به عنوان پرهزینه‌ترین مرحله از فرآیند ساخت سازه‌های بتنی در نظر گرفته می‌شود. برای به حداقل رساندن هزینه‌های قالب‌بندی باید به خاطر داشت که با وجود طول عمر پایین، قالب بتن یک وسیله مصرفی نیست. بنابراین، به منظور استفاده حداکثری و موثر از این وسیله باید تمهیدات لازم برای تعمیر و نگهداری آن را فراهم کرد. به منظور استفاده بلند مدت از قالب بتن باید عوامل موثر بر طول عمر آن را مورد بررسی قرار قالب بتن سپنتا داد. این عوامل را می‌توان به نحوه باز کردن، روش جابجایی، محل انبار کردن و نحوه نگهداری قالب تقسیم‌بندی کرد.

بر آورد قالب ستون با مقطع مربع و ارتفاع ۳ متر

توسط رابرت کیوساکی

رابرت کیوساکی