طراحی داخلی ساختمان

زمین بر مساحت ویلا، امکانات اضافه، دسترسی های ویلا و دنج بودن آن مستقیماً اثر می گذارد. سبک مدیترانه ای: ویلاهای مستطیلی شکل با سقف شیبدار و رعایت تقارن و استفاده از سفال های قرمز رنگ. سبک ترکیه ای: ویلاهایی با سقف بلند و شیبدار و استفاده از کاشی های قرمز رنگ در نماهای بیرونی و داخلی. در طراحی داخلی ویلا مدرن تعامل بیشتری با نمای ویلا داریم و بهم پیوستگی المان ها بیشتر از طراحی داخلی کلاسیک ویلا میباشد. این المان ها می تواند شامل مبلمان ، کاغذ دیواری ، استفاده از نور، رنگ و .. باشد. طراح دکوراسیون داخلی در این مسیر مسئولیت تحقیق،برنامه ریزی، هماهنگی و مدیریت پروژه را بر عهده دارد. فاکتورهای بسیاری در دکوراسیون داخلی ویلا تاثیرگذارند که در ادامه به آنها اشاره می کنیم. به همین منظور طراحان داخلی هستند که به ما کمک می کنند تا رویاهای خود را به واقعیت تبدیل کنیم. گاردن پلنر Garden Planner: یک نرم افزار طراحی باغ و فضای سبز است،که می توانید از آن برای طراحی باغ و یا ویلای رویاهای خود استفاده کنید. دکوراسیون داخلی و فضای خارج از خانه بطور کامل با نظر او طراحی و چیدمان شده اند. ایده های زیادی در خصوص طراحی دکوراسیون داخلی ویلا وجود دارد.

اجرای دکوراسیون داخلی پس از طراحی و به تایید رسیدن کارفرما، یکی از مهمترین و حساس ترین قسمت های معماری و طراحی دکوراسیون داخلی می باشد. اینجاست که نیاز به بازسازی دکوراسیون داخلی داریم تا همه چیز از اول نو شود و از حالت تکراری و کهنه و قدیمی خود بیرون بیاید. به جهت اینکه مهمانان درجه 3 و 2 بدون اینکه به دیگر فضاهای خصوصی مرتبط بشوند از این فضا استفاده کنند و اینکه زمانی که کسی از افراد خانه از بیرون میآید ، پیش از ورود به فضای خانه مسائل بهداشتی را رعایت کند و آلودگی بیرون به داخل وارد نشود. وجود اتاق خواب در طبقه دوم، فضایی خصوصی برای استفاده کنندگان ایجاد می کند و البته از سرصدا ها و آلودگی های صوتی نیز به دور است.

فضاهای خصوصی مانند اتاق خواب در لایه درونی و فضاهای عمومی مثل نشیمن و آشپزخانه در لایه بیرونی قرار گرفته اند. خدمات خانه طرح در این بخش شامل طراحی دکوراسیون داخلی منزل ( دکوراسیون آشپزخانه – دکوراسیون اتاق خواب – دکوراسیون پذیرایی – دکوراسیون اتاق کودک – دکوراسیون سرویس بهداشتی ) طراحی سقف کناف ، طراحی داخلی ویلا و خانه دوبکس ، طراحی داخلی اداری و تجاری و … سبک استوایی: ویلاهایی با تنوعی از رنگ های زیبا و شاد برای دکوراسیون داخلی. بریتنی اسپیرز علاقه بسیاری به املاک و خانه های لاکچری و چیدمان آنها دارد. طراحی دکوراسیون داخلی مدرن فقط برای خانه ها نیست بلکه بسیاری از مدیران شرکت ها برای دکوراسیون داخلی دفتر کار و محیط کار خود نیز به شرکت های طراحی دکوراسیون داخلی مدرن مراجعه می کنند تا بتوانند تاثیر بهتری را در محیط کار بر مخاطب خود بگذارند و اعتماد آن ها را به خود جلب کنند. سبک و روال مشخصی برای طراحی دکوراسیون داخلی و خارجی که دارای عمومیت بوده و به وسیله طیف گسترده ای از افراد مورد استفاده قرار بگیرد وجود ندارد. در این میان خانه دوبلکس، در میان افراد دارای محبوبیت زیادی است؛ این نوع از ساختمان حس مدرن و لوکس بودن را القا کرده و پرستیژ خاصی را به همراه خود دارد.

بنابراین اگر به دنبال طراحی ویلا شیک و مدرن هستید، باید از شرکت های متخصص و افراد باتجربه در حوزه طراحی و دکوراسیون داخلی ویلا کمک بگیرید. پیش از این تاریخ طراحی داخلی بر اساس ذوق و قریحه درونی صورت می گرفته . این نوع ویلاها از مواد طبیعی و تجدید پذیر ساخته شده اند و طراحی خلاقانه و یکپارچه ای دارند و به راحتی با زندگی مدرن سازگار هستند. این فضاها برای ذخیره سازی مواد غذایی، نوشیدنیها، وسایل متفرقه و غیره به کار میروند. ولی ایده ال ترین حالت این است که فضای نشیمن از دیگر فضاها جدا باشد و با یک پارتیشن جدا کننده میتوان این کار را کرد. اما بهترین شرکت طراحی دکوراسیون داخلی مدرن شرکتی است که بتواند حتی در کوچک ترین خانه ها و با کمترین امکانات نیز بهترین طراحی را ارائه دهد و رضایت مشتری را جلب کند. بعد از تایید نهایی نوبت به اجرای تغییرات و طراحی داخلی میرسد.

رواج طراحی داخلی آن باعث رشد معماری را در جامعه شده است. می توانید سه عدد گلدان در اندازه های مختلف خریداری کرده و در یک گوشه از ویلا قرار دهید. جهت مشاهده جزئیات بیشتر بر روی سه بعدی سازی کلیک کنید . جهت مشاهده جزئیات بر روی طراحی نقشه معماری کلیک کنید . در هر صورت هزینه های بازسازی منزل بخصوص در سطوح عمیق تر و مربوط به بخش های اصلی و بنای خانه هزینه بر میباشد اما با مدیریت درست و استفاده از روش های منطقی می توان بازسازی ارزان خانه را انجام داد. هر اندازه فضای بیشتری در یک ویلا وجود داشته باشد، طراحی ویلا، متنوع تر و انعطاف پذیر خواهد بود. با ترفند هایی می توان فضای داخل حیاط را بزرگ تر نمایش داد. طرفداران سبک روستیک برای دوری از فضای شهری و القای حس یک زندگی روستایی از این سبک استفاده میکنند. سایر متریال به کار رفته در فضای داخلی نشان از سبک روستیک در این ویلا را دارند. یک شرکت طراحی داخلی که توسط کارشناسان اداره می شود می تواند به راحتی ایده ها و مفاهیم شما را جلب کند. یک دفتر معماری مجرب می تواند به شما در این زمینه کمک شایانی کند.

از این رو اگر این کار به پشتوانه تجربه و سلیقه متخصصین باتجربه و کارآزموده صورت گیرد، فضایی بی بدیل و یونیک را به ارمغان می آورد. بنابراین در طراحی راه پله ویلاهای دوبلکس می بایست به صورت حساب شده عمل کرد. از آنجا که رضایت نهایی و اطمینان خاطر مشتری پس از تحویل پروژه برای یک شرکت طراحی دکوراسیون حرفه ای مهم است، پس در این مرحله با دقت و حساسیت خاصی تلاش میشود ضمن انتخاب بهترین متریال ها و بهترین حالت نصب و یا اجرای دکوراسیون داخلی را به انجام برساند. در دکوراسیون داخلی ویلا شومینه یکی از عناصر تزیینی اصلی به حساب می آید که محیطی بسیار گرم و دنج را برای ساکنین فراهم میکند. دسترسی آسان، سهولت در ارتباط بصری، حس گرمی و آرامش محیط، نور های قابل کنترل و طبیعی از جمله عناصر مکمل پلانهای ویلایی به شمار میروند. فضا ها باید به گونه ای کنار هم قرار گیرند که مکمل یکدیگر باشند و در راستای هم قرار داشته باشند. فضای ناهار خوری و آشپزخانه را می توان به گونه ای طراحی کرد که حرکت کردن افراد به سهولت انجام گیرد. در طول شبانه روز یک فرد در اکثر اوقات یا در محل کار خود حضور دارد یا در منزل در حال استراحت است از این رو طراحی دکوراسیون داخلی باید به گونه ای باشد که در افراد احساس کسالت ایجاد نکند،همین امر باعث شده تا معماران به بازسازی دکوراسیون داخلی یک بنا اهمیت زیادی بدهند.

رنگ موادی که در نمای ساختمان استفاده می کنید، بهتر است؛ با هم دیگر در تضاد باشند. در این نوع طراحی دکوراسیون داخلی تلاش میشود با استفاده از گرما و صمیمیت عناصر قدیمی در کنار عناصر شیکِ مدرن، جلوه ای خاص و منحصر به فرد در محیط خانه ایجاد شود. فاکتورها و عناصر متعددی در نوع سبک طراحی و دکوراسیون داخلی ویلا موثر می باشد تا شما ویلایی مدرن و لوکس داشته باشید. برخی مواقع با طراحی داخلی وید افراد به فکر ایجاد یک نیم طبقه می افتند تا سقف مرتفع خود را جبران کنند. امروزه ساخت ویلاهای مدرن و شیک مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است و مهمترین موضوع در طراحی ویلا به دکوراسیون داخلی آن مرتبط می شود. از جمله مهمترین نکاتی که در طراحی ویلاهای متفاوت به آن اهمیت بسیاری داده می شود استفاده از تکنیک های مختلف برای ایجاد محیطی آرامش بخش با امکانات رفاهی زیاد است که همین امر هزینه های داشتن دکوراسیون داخلی ویلا با سبک های جدید و روز دنیا را افزایش می دهد.

یکی از مهمترین مراحل اجرای دکوراسیون داخلی، جزئیات است، اهمیت این موضوع به حدی می باشد که قطعا در کل پروژه به چشم می آید و می تواند زیبایی و درخشش خاصی دکوراسیون داخلی خانه ویلایی به پروژه ببخشد. طراحی دکوراسیون داخلی فن بهینه سازی درون یک فضا و ساختن یک محیط بر پایه سلامت روحی و زیبایی شناختی سازه ای است. با گذر زمان اجرای دکوراسیون داخلی یک بنا علاوه بر از دست دادن زیبایی خود تکراری میشود و با به روی کار آمدن طراحی و وسایل جدید آن دکوراسیون قدیمی از مد افتاده و نیاز به تغییری اساسی حس میشود. بسیاری از کارفرمایان که با شیوه های سنتی اقدام به ساخت و ساز میکنند زمانی پی اهمیت داشتن نقشه های طراحی و پلان های اجرایی می برند که زمان زیادی از پروژه گذشته و عملا انجام تغییرات و بهینه سازی سازه یا رسیدن به طراحی نما و زیبایی و کارایی مد نظرامکان پذیر نیست یا نیازمند هزینه های دوباره کاری می باشد. امروزه استفاده از سبک استوایی برای فضاهای بزرگ و خانه های ویلایی طرفداران زیادی پیدا کرده است، استفاده از تنوع رنگها و نیز متریال های طبیعی برای دیزاین و طراحی بخش های مختلف منزل از جمله پذیرایی، اتاق خواب، آشپزخانه و حتی سرویس بهداشتی موجب ایجاد فضای آرامش بخش و بسیار زیبایی در دکوراسیون داخلی منزل چوب منزل خواهد شد.

به علاوه در این سبک بهتر است از فرشهای ساده و تکرنگ یا با رنگ و طرحی سادهتر استفاده شود تا جلوه مدرن ویلا حفظ شود. سبک مدرن: ویلاهایی با الهام از معماری اسکاندیناوی و آلمانی با استفاده از رنگ های خنثی و مصالح طبیعی. رنگ های خنثی و طبیعی در معماری داخلی به سبک صنعتی بیشترین کاربرد را دارند و معمولاً از رنگ های سفید و روشن استفاده نمیشود. از آنجایی که در نمای خارجی رنگ سبز درختان جنگل حکفرمایی می کند، در نمای داخلی از رنگ های خنثی و ساده مانند سفید، سیاه و قهوه ای تیره استفاده شده است. اگر قصد ساخت ویلایی لوکس و شیک را دارید، می توانید به شرکت های فعال در زمینه دکوراسیون داخلی ویلا مراجعه کنید و از مشاوره افراد خبره و زبده در دکوراسیون و طراحی داخلی ویلا استفاده کنید. امروزه بازسازی دکوراسیون داخلی یک بنا اهمیت زیادی پیدا کرده است زیرا افراد بیشتر وقت خود را در فضای بسته به سر میبرند. در این مقاله تلاش کردیم درباره انواع سبک معماری داخلی در طراحی دکوراسیون منزل صحبت کرده و مهمترین آنها را بیان کنیم.

به طور کلی مبلمان قادر است برای زیباسازی دکوراسیون داخلی نقش پررنگی را ایفا کند. از طرفی راه پله ها از مهم ترین بخش های طراحی خانه های دوبلکس به شمار می روند، چون نقش خیلی مهمی در تقسیم فضا ایفا می کنند، از این رو باید در طراحی پله ها نیز تمام خلاقیت و مهارت را به کار گرفت. بهترین و با کیفیت ترین تصاویر سه بعدی را در اختیارتان قرار می دهیم . همانطور که در هنگام طراحی داخلی از طرح سه بعدی با کارفرما نظرخواهی می شود قطعا در هنگام انتخاب متریال و برندها نیز نظرخواهی و مشورت می شود. فردی که کمک می کند تا فضا بهتر و بیشتر مورد استفاده قرار گیرد یک طراح داخلی است. قرار می گیرد و می تواند بسیار متنوع باشد به عبارت دیگر دست طراحان در طراحی دکوراسیون داخلی مدرن باز است و آن ها می توانند هر خانه را با توجه به سلیقه ی مشتری طراحی کنند. ما در دفتر معماری ایماژ معتقدیم که هر کار باید به صورت تخصصی صورت گیرد. شما به یک طراح حرفه ای با تجربه و کار در یک دفتر تخصصی در این زمینه به صورت تیمی نیاز دارید. اگر به دنبال ویلایی شیک هستید و یا قصد دارید خانه قدیمی خود را با تغییرات دکوراسیونی بازسازی کنید، پیشنهاد می کنیم تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

توسط رابرت کیوساکی

رابرت کیوساکی