طراحی بیزینس پلن چگونه است؟ انواع طرح کسب و کار مکتبوب‌-مجله علمی مکتب‌خونه | businesset

بخش مزایای رقابتی از جمله بخش‌هایی است که سرمایه‌گذاران به آن توجه ویژه دارند. نشان دادن این‌که شما از وضعیت رقابت آگاهید و نقاط قوت و ضعف خود را نسبت به رقبا می‌دانید، بسیار مهم است. در نظر داشته باشید، بررسی اطلاعات رقبا علاوه بر این‌که برای رقابت به شما کمک می‌کند، می‌تواند باعث تغییراتی در استراتژی‌های شما به منظور بهبود وضعیت شرکت شود. پس نکته اینجاست که از نقاط قوت رقیب‌ها یاد بگیریم و از نقاط ضعف آن‌ها برای تمایز خود استفاده کنیم.

http://dena-blog.ir

اگر چه اخبار و مطالب منتشره با نهایت دقت نویسنده مکتوب گردیده،ولی همچنان می تواند دستخوش تغییرات مرور زمان بوده و یا عاری از اشتباه انسانی نباشند. بیشتر از 30 درصد شرکت‌های معماری قصد دارند در سال‌های آینده خدمات جدیدی تحت عنوان طراحی فضاهای سبز به خدمات خود اضافه کنند. در همین مثال شرکت «معماری سبز»، تهیه کردن فهرستی از تمام کسانی که باغ یا فضاهای سبز آزاد دارند، کار خیلی خوبی است.

برنامه‌های عملیاتی باید مخصوص حوزه تخصصی، بازار و مشتری‌های شما باشد. با دنبال کردن مراحل زیر می‌توانید تمامی موارد مورد نیاز در بخش برنامه عملیاتی طرح را بررسی کنید. این بخش مربوط به بررسی فضای رقابتی و رقیب‌های احتمالی شرکت است. علاوه بر وضعیت فعلی رقابت، رقبای احتمالی که ممکن است در آینده وارد بازار شوند نیز در این بخش مورد بررسی قرار می‌گیرد. نکته اصلی این است که نشان دهید بازار را می‌شناسید و می‌دانید چگونه سهم خود را از بازار بگیرید.

  • اشاره به جزئیات ریز خدمات یا توضیح فنی و تخصصی آن‌ها لازم نیست و توصیه نمی‌شود.
  • اما اگر حقوق مالکیت معنوی‌ای دارید که به کسب‌وکار شما اختصاص دارد و به رقابت با دیگران کمک می‌کند، باید اطلاعات مربوط به خود را در این بخش ارائه کنید.
  • از طرفی با وجود بیزینس پلن خیلی راحت‌تر می‌توانید درباره فراز و نشیب‌های کسب‌وکارتان تصمیم‌گیری کنید.
  • اگر از چیزی که در خلاصه مدیریتی می‌بینند راضی باشند، از شما می‌خواهند که برنامه کامل را برای آنها ارسال کنید، به ارائه کار بپردازید یا جزئیات دقیق مالی را در اختیارشان قرار دهید.
  • از آنها بپرسید چرا از شما خرید می کنند یا چرا آنها از شما برخی موارد را تهیه نمی کنند و آنچه را که می خواهند در آینده در کسب و کار شما ببینند چیست.

پس شما باید نشان دهید که به مجله خبری بیزنس راه بنداز ای که بدست خواهید آورد متعهد هستید و آن را با استفاده از مهارت، اعتماد به نفس و دانش کافی مورد استفاده قرار خواهید داد. جدول آنالیز SWOT که نشان دهنده نقاط قوت، نقاط ضعف؛ فرصت ها و تهدیدهای شرکت شما است. سلام دوستان جوون و پرانرژی تیم نوین، اول از همه تشکر ویژه و دستمریزاد بابت تلاش تون و مقاله عالی که نوشتین.

نحوه استفاده از منابع مالی تأمین‌شده

همگی این متخصصین تجربه های بی نظیری در این زمینه داشته اند، شما میتوانید با توضیحات کاری خود، با مشاورین ما مکالمه داشته باشید و تصمیم خود را بگیرید. اگر مشخصا یک طرح مثلا اگر بخواهیم روزنامه یی هفته ای ایجاد کنیم چطور بنویسیم اگه بشه راهنمایی کنید ممنون می شم. برای بهره مندی از مشاوره رایگان لطفا عملیات ورود یا ثبت نام را انجام داده، سپس سوال خود را مطرح نمایید.

قبل از نوشتن یک بیزینس پلن ، به دو عامل مهم توجه نمایید :

توسط رابرت کیوساکی

رابرت کیوساکی