طراحی بیزینس پلن مشاوره و خدمات تخصصی بیزینس پلن سپیدار | businesset

می توانید در مورد مجله خبری بیزنس راه بنداز رهبری شرکت، کارمندان و موقعیت مکانی شرکت نام ببرید و مزایای رقابتی که موفقیت شما در تجارت را رقم خواهد زد، شرح بدهید. اداره یک کسب و کار می تواند یک سرمایه گذاری نسبتاً گران باشد و شما باید یک پروفایل مالی مناسب داشته باشید. بسیاری از مشاغل کوچک در سال اول خود با مشکلات فراوانی دست و پنجه نرم می کنند برای مثال هزینه های غیر منتظره و یکهویی که نیاز به پرداخت دارند! همچنین شاید لازم باشد بودجه بیشتری به برنامه بازاریابی خود اضافه کنید تا به انچه در نظر دارید برسید. بر اساس تحقیقات دلیل شکست بسیاری از مشاغل به دلیل بی سود بودن آنها نیست، بلکه به این دلیل است که آنها به علت عدم حسابرسی قادر به پرداخت بدهی های خود نیستند. برای اطمینان از اینکه می توانید یک تجارت موفق را اداره کنید، مهم است که از نظر مالی برای هر چیزی که ممکن است برای شما پیش آید آماده باشید.

  • اعتباردهندگان نیازمند درک پیش بینی‌ها و انتطارات مالی شما هستند.
  • طراحی بیزنس پلن به شرکت ها کمک می‌کند تا اهداف خود را شناسایی کرده و در مسیر خود باقی بمانند.
  • در این قسمت باید تمرکز بر روی شرح کسب و کار ، بازار محصولات ، نوع محصولات و ساختار مدیریتی بیزینس قرار داشته باشد.
  • اگرچه بسیاری از مردم این بخش را در انتهای بیزینس پلن می‌آورند، اما اولین بخش در هر طرح کسب و کاری این خلاصه نویسی است که در حالت ایده آل فقط یک تا دو صفحه است.
  • در این قسمت باید کسب و کار خود را کامل توضیح داده و در آن علاوه بر مشخص کردن نیاز بازار به محصول و یا خدمات شما ، به صورت خلاصه گروه مشتریان اصلی و نحوه رسیدن به اهداف و موفقیت را شرح دهید.
اما در برخی از طرح‌های کسب‌و‌کار اطلاعات دیگری نیز وجود دارد که ممکن است برای برخی از خوانندگان طرح مهم باشد. اگر یک بار روی این فهرست کار کنید، احتمالا جزئیات بیشتری خواهید نوشت که بیشتر از حدِ نیاز طرح کسب و کار است. یک نمای صنعت خوب در طرح کسب و کار، اهداف پروژه و راهکارهای رسیدن به آن اهداف را به طور شفاف توضیح می‌دهد. جهت جذب نیروی ماهر برای پروژه خود، باید نمایی از پروژه در آینده را به آن‌ها نشان دهید.

درخواست تأمین مالی (Funding Request)

در این مقاله به صورت کامل نحوه نوشتن بیزینس پلن و نکاتی که باید در هنگام نگارش آن رعایت کنید را به شما آموزش دادیم. در صورتی که سوالی دارید و یا می خواهید تجارب خود را با ما به اشتراک بگذارید ، می توانید در قسمت زیر برای ما کامنت کنید. مطمئناً زندگی صاحب مشاغل به خصوص در روزهای اولیه هرگز آسان نخواهد بود. با این وجود، هرگز نباید تسلیم شوید، حتی وقتی تجارت بد به نظر می رسد. با پایبندی به برنامه کاری خود می توانید از رسیدن به اهدافی که تعیین کرده اید و موفقیت در کسب و کار خود اطمینان حاصل کنید. سرمایه گذاران بیشتر به دنبال بازده ی سرمایه گذاری در طرح تجاری هستند، اینکه بازده ی سرمایه گذاری چقدر خواهد بود.

بیزینس پلن چیست؟ آموزش 0 تا 100 طراحی بیزینس پلن

این بخش برنامه‌های فروش و بازاریابی، عملیات، مایلستون و همچنین معیارهای موفقیت را در بر می‌گیرد. ایجاد پیوست معمولا زمانی ضروری است که شما به دنبال تامین مالی یا جذب همکار و سرمایه‌گذار هستید. این قسمت برای کسانی کاربرد دارد که مطالعه طرح برایشان جذاب است.

خط حرکت می‌تواند شامل فروش اولیه، برنامه آزمایشی موفقیت‌آمیز یا مشارکت جالب‌توجه با شرکای کاری مهم باشد. نمایش مستنداتی درمورد اینکه شرکت شما به چیزی بیشتر از یک ایده تبدیل شده است و چیزهایی که موفقیت کسب‌وکار شما را نشان می‌دهند، می‌تواند به شما در دریافت پولی که برای رشد کسب‌وکار نیاز است، کمک کند. اگر با چنین موقعیتی روبه‌رو هستید، این مبحث را در فصل مشتریان هدف خود جای دهید تا جزئیات دقیقی را درمورد مشتریان و اهمیت آنها برای موفقیت کسب‌وکار خود ارائه کنید. برای تحلیل بازار در ابتدا باید بازار هدف و مخاطب هدف کسب و کارتان را مشخص کنید. اگر مخاطب هدف را کاملاً شفاف کنید، در آینده می‌توانید برنامه‌های فروش پربازده‌تری داشته باشید و در هزینه‌های جذب و تبلیغات صرفه‌جویی کنید.

http://dena-blog.ir

توسط رابرت کیوساکی

رابرت کیوساکی