طراحی بیزینس پلن برای جذب سرمایه گذار خارجی و داخلی بیزینس پلن | businesset

در این بخش نحوه برقراری ارتباط برند و کسب و کار شما با مشتریان، نحوه اقناع مشتری و همچنین خدمات را به دقت بررسی خواهد کرد. درواقع در این بخش باید به این سؤال جواب بدهید که چطور خواهید توانست محصولاتتان را بفروشید؟ سعی کنید جوابی که برای این سؤال در نظر می‌گیرید نوآورانه و خاص باشد. طرح‌های تخفیفی و باشگاه مشتریان و جذب مشتری وفادار از مسائلی هستند که در استراتژی فروش مطرح می‌شوند. یکی از مهم‌ترین محورهای طرح کسب‌وکار بازاریابی و طرح پیدا کردن مشتری و افزایش فروش است. خلاصه اجرایی خوب، خلاصه اجرایی است که بتواند سرمایه‌گذار را قانع کند که تا انتهای طرح شما را بخواند.

http://dena-blog.irاتفاقاً مجله خبری بیزنس راه بنداز‌ای که پویا باشد و بتواند خود را با تغییرات بازار به‌روزرسانی کند و هر بار اهداف و اولویت‌های جدیدی به آن اضافه شود، بسیار کامل‌تر و سالم‌تر خواهد بود. برای موفقیت طرح کسب و کار باید آن را به همه کارمندان و یا همکاران آینده به اشتراک بگذارند. همه اعضا باید پویایی بیزینس پلن را درک کنند و از جزئیات آن باخبر باشند.

بیزینس پلن دقیقاً به چه دردی میخورد؟

پس با توجه با بخش‌های دیگر بوم کسب و کار، هزینه‌های خود را ساختاربندی و وارد مدل کسب‌وکار کنید. جواب‌ها مشخص می‌کنند که کدام همکاران، شرکا و تامین‌کنندگان نقش حیاتی را در بیزینس شما دارند و باید وارد بوم مدل کسب و کار شوند. صاحبان کسب و کار با گذشت زمان، در مدل کسب و کاری خود تجدید نظر می‌کنند تا بتوانند تغییرات محیطی و شرایط بازار را در آن منعکس کنند. برای همین هم بیزینس مدل‌ها را، اغلب کوتاه‌مدت طراحی می‌کنند، تا بتوانند با شرایط بازار خیلی سریع هماهنگ شوند. پروفایل‌های شرکت غالباً در وب سایت رسمی شرکت یافت می‌شوند و برای جذب مشتریان و استعدادهای احتمالی مورد استفاده قرار می‌گیرند. مدل کسب و کار و یا بهتر بگویم بوم مدل کسب و کار همان نقشه راهی است، که شما را از سردرگمی نجات می‌دهد.

مرحله دهم: به هزینه‌ها ساختار مشخص بدهید (Cost Structure)

همچنین نوشتن بیزینس پلن به شما امکان برنامه‌ریزی می‌دهد تا در مواقعی که مطابق با انتظارتان تصمیم‌‌گیری نکردید، ریسک‌های احتمالی را به حداقل برسانید. طرح‌های داخلی کسب و کار، مخاطبان خاصی در داخل یک سازمان و مجموعه اقتصادی دارد. مثلاً ممکن است تیم بازاریابی و فروش یک شرکت، برای اجرای پروژه‌ای خاص، نیاز داشته باشند که تمام طرح و هزینه‌ها را برآورد کنند و آن را ثبت کنند.

  • برای همین هم بیزینس مدل‌ها را، اغلب کوتاه‌مدت طراحی می‌کنند، تا بتوانند با شرایط بازار خیلی سریع هماهنگ شوند.
  • برای ثبت نهایی سفارش بر روی دکمه‌ی مشاهده سبدخرید کلیک کنید و برای افزودن دیگر محصولات به سبدخرید خود، بر روی دکمه‌ی ادامه کلیک کنید.
  • درآمد پیش‌بینی شده خودتان را برای سال اول و همچنین سال‌های بعد توصیف کنید.
  • تمام آموزش‌های ب م م بر روی یک DVD و با بسته‌بندی اختصاصی پستی برای مخاطبان ارسال می‌شود.

بدون شناخت مشتری و تکمیل کردن این بخش، بقیۀ بخش‌های بوم عملاً بلااستفاده هستند. به عبارت دیگر، در هر کسب‌وکاری که باشید، بدون شناخت مشتری‌هایتان نمی‌توانید محصولی به آن‌ها بفروشید. وقتی که هدف نداشته باشید، اصلاً نمی‌دانید که بوم به چه کارتان می‌آید و چگونه باید آن را طراحی کنید. پس بیایید حالا که چرایی بیزینسمان را می‌دانیم، هدف‌های کوتاه‌مدت بوم کسب و کارمان را هم تعیین کنیم. همانطور گفت شد، بیزنش مدل همان نقشه راه است، که راهنمایی‌هایی را در اختیار شما قرار می‌دهد، تا شما بتوانید آینده خود را را برنامه ریزی کند.

ضمیر در انگلیسی: بررسی ۸ نوع ضمیر در دستور زبان انگلیسی همراه با مثال

توسط رابرت کیوساکی

رابرت کیوساکی