طراحی بیزینس پلن برای جذب سرمایه گذار خارجی و داخلی بیزینس پلن | businesset

یکی از فاکتورهایی که موفقیت کسب و کار را تضمین می‌کند، ثبات مالی در هر شرایطی (حتی در شرایط بد اقتصادی و رکود بازار) است. حالا فکر کنید با مدلی که برای کسب و کارتان ساختید، مزایای رقابتی درست مقابل چشمانتان هستند و شما هر روز طبق آن برنامه‌ریزی می‌کنید. اما ما برای اینکه بیشتر بتوانیم در مورد این موضوع صحبت کنیم، به بررسی مختصری از این برنامه استراتژیک برای طراحی بیزنس مدل، خواهیم پرداخت. تحلیل داده ها به سرمایه گذار نشان می دهد که شما در توانایی تحلیل منطقی شرایط کسب و کار را دارید. در حدود 63% بیزینس پلن های طراحی شده در ایران بیشتر یک طرح مالی توجیهی هستند. و در ماهها و سال های نخست کارتان، سرمایه گذاری در قبال ایجاد توانمندی های فروش را امری کوتاه مدت و متغیر تلقی نمی کنید.

http://dena-blog.ir

کسب و کار شما علاوه بر دارا بودن کشش و نقطه عطف، باید از معیارهای کلیدی نیز برخوردار باشد. معیارهای کلیدی، اعدادی هستند که شما از آن‌ها برای بررسی مداوم میزان پیشرفت کسب و کارتان استفاده می‌کنید. معیارهای کلیدی، محرک‌‌‌های رشد برنامه مالی و به طور کلی کسب و کارهای شما هستند.

برند تامز محصولاتش را چگونه توزیع می‌کند؟

بهتر است در پیش‌بینی مجله خبری بیزنس راه بنداز یک ردیف برای هر خدمت و یا محصولی که ارائه می‌دهید، در نظر بگیرید. یکی دو ساعت زمان برای اضافه کردن بیانیه ماموریت به بیزینس پلن، کافی است. بیانیه رسالت و ماموریت شرکت شما، باید یک جمله کوتاه و یا حداکثر دو جمله باشد و مواردی را شامل شود که سعی می‌کنید در شرکت خود انجام دهید. ماموریت کار اصلی سازمان و شرکت شما است که برای انجام آن ایجاد شده است. قرار دادن دو پاراگراف در فصل فرصت بیزینس پلن که برنامه‌ها و ایده‌های احتمالی آینده شما را نشان دهد، برای ارائه به سرمایه‌گذاران مفید است.

  • GoSmallBiz سرویس مبتنی بر ابر است که قالب‌های خاص صنعت، برنامه اتوماتیک گام به گام برای ایجاد دقیق و آسان طرح تجاری دقیق و آموزش‌های ویدیویی را ارائه می‌دهد.
  • شرکت‌های کوچک و استارتاپ‌ها نیازی به این بخش نداشته و از آن رد می‌شوند.
  • داناپ از سال 1396 تا به امروز سهم بزرگی در حوزه آموزش در کشور داشته و رضایت دانشجویان را از ابتدا ملاک کار خود قرار داده است.
فرصت، یکی از بخش‌ها و یا فصل‌های اصلی بیزینس پلن است که قسمت مهم بیزینس پلن شما در آن قرار دارد. این بخش در مورد مشکلی که سازمانتان حل می‌کند اطلاعاتی را ارائه می‌دهد. همچنین شامل اطلاعاتی در مورد راه حل مشکلی که شما قصد فروش آن را دارید (محصول و یا خدمات شما) می‌باشد. ضمن اینکه نشان می‌دهد که محصول و یا خدمات شما چگونه می‌خواهد رقابت کند و فضای رقابتی را شرح می‌‌دهد.

بیزینس پلن سنتی

و در بخش فروش، باید تیم خود را توصیف کرده و فرآیند آموزش، استراتژی ‌های فروش و جذب نیرو و تحلیل مشتریان بالقوه را مدنظر قرار دهید. در این مقاله با ماهیت مدل کسب و کار، بوم مدل کسب و کار، مزایای استفاده و نحوه خلق مدل کسب و کار آشنا می‌شوید؛ سپس یک نمونه مدل کسب و کار را قدم به قدم با هم ترسیم می‌کنیم. بعد از خواندن مقاله می‌توانید بوم خودتان را ترسیم و برای مدیریت کارتان استفاده کنید. ساده است؛ اگر شما یک نقشۀ راه داشته باشید عبور از این هزارتو خیلی راحت‌تر است. تاکنون بیش از 1100 طرح توجیهی در داخل و خارج از کشور به زبانهای فارسی، انگلیسی، آلمانی، فرانسه و اسپانیایی تدوین نموده ایم. تهیه طرح کسب و کار (طرح تجاری, بیزینس پلن) با استاندارد گروه مدیریت کالیفرنیای آمریکا بر اساس استاندارد 36 مرحله ای ارائه میگردد.

نمای کلی شرکت و تیم (Company overview and team)

توسط رابرت کیوساکی

رابرت کیوساکی