راهنمای گام به گام نحوه نوشتن بیزینس پلن همراه با یک مثال واقعی به زبان ساده | businesset

برنامه‌های شغلی نوپای ناب کمتر رایج است اما هنوز از ساختار استانداردی استفاده می شود. برنامه ریزی برای کسب و کار، امری مستمر است که به مدیران کمک می‌کند تا بتوانند ایده‌های خود را مدام عملی کنند، اهداف خود را تعیین نکنند، مدیریت کنند و کسب و کار خود را به سمت موفقیت سوق دهند. اگر مطمئن نیستید از کجا شروع کنید، خواندن این مقاله می‌تواند به شما کمک کند تا هر چه سریع‌تر این کار را آغاز کنید و ایده و کسب و کار خود را نظم ببخشید.

ویژگی های نوشتاری یک بیزینس پلن عالی

این به شما کمک می‌کند معیارهای موفقیت را تعریف کنید، اهداف خود را مشخص کنید و برای رسیدن به این اهداف برنامه مشخص کنید. برای نوشتن بیزینس پلن تنها نیاز به یک چشم انداز اولیه و اهداف و آرزوهای مشخص دارید تا بتوانید آنها را مکتوب کنید. توجه کنید که شما باید برنامه کاملی برای تامین کالا و خدمات داشته باشید. در صورتی که سایر شرکت‌ها محصول فروشی شما را تولید می‌کنند، حتما باید در نظر داشته باشید که در صورت ایجاد مشکل برای آن شرکت، مشکلی از بابت تامین کالا نداشته باشید.

http://dena-blog.ir

کارآفرینان باید استراتژی‌های بازاریابی، فروش و عملیات خود را به طور کامل توضیح دهند تا سرمایه‌گذاران با جزئیات زیاد به آن دسترسی داشته باشند. پس به آن به عنوان یک پروژه زنده برای کسب‌وکار خود فکر کنید، نه به عنوان یک سند یکبار مصرف. همچنین می‌توانید آن را به طرح‌های کوچک تقسیم کنید؛ برای مثال یکی برای فروش و بازاریابی، دیگری برای قیمت‌گذاری، یکی برای عملیات و … . این شامل هزینه‌های مربوط به کارکنان، توسعه، ساخت، بازاریابی و سایر هزینه‌های مربوط به تجارت است. از دیگر عواملی که ممکن است وارد این بخش شود شامل فرآیندهای طراحی و تولید، حق ثبت اختراعات شرکت و همچنین فناوری انحصاری است.

از نوشتن بیزینس پلن نترسید

شما باید یک برنامه بازاریابی هوشمند برای تجارت خود داشته باشید. آن‌ها از اشتباهات خود یاد می‌گیرند، با شرایط سازگار می‌شوند و نسبت به تغییر آن واکنش نشان می‌دهند. بیزینس‌های موفق شرایط را درک و از موقعیت‌های ایجاد شده استفاده می‌کنند. شاید دوستان و آشنایان شما برای سرمایه‌گذاری و تامین مالی نیازی به مطالعه طرح شما نداشته باشند.

لاراول (Laravel) چیست؟

مطالب مندرج در مجله خبری بیزنس راه بنداز حاضر به منظور اطلاع رسانی و افزایش دانش مخاطبین عزیز وبسایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی است. اگر چه اخبار و مطالب منتشره با نهایت دقت نویسنده مکتوب گردیده، ولی همچنان می تواند دستخوش تغییرات مرور زمان بوده و یا عاری از اشتباه انسانی نباشند. بدیهی است برداشت و مشورت های حقوقی نهایی صرفا در چارچوب موضوع مورد مشاوره با شخص مشاور و وکیل رسمی مجموعه جناب حلاج پور ممکن بوده و توصیه می شود. یک طرح اقتصادی خوب، مبتنی بر دانش و تحقیقات واقعی است و آگاهی کافی درباره خواسته مشتری دارد و مشخص می کند که چگونه می تواند از آن ها استفاده کرد. آن ها همچنین اهداف مالی و غیر مالی را برای هر گروه از مشتری ها که از محصولات استفاده می کنند را مشخص می کنند.

  • برنامه کسب و کار یک سند اساسی است که لازم است هر کسب و کار نوپایی قبل از شروع فعالیت به تهیه آن بپردازند.
  • همچنین می‌توانید این طرح را با دیگرانی که تخصص کافی دارند به اشتراک گذارید و مشاوره دریافت نمایید.
  • اگرچه خلاصه فعالیت کسب و کار شما در ابتدای Bp آورده می‌شود، اما معمولاً این بخش را در انتهای فرایند تهیه پلن کسب و کار و با‌توجه‌به کلیه اطلاعات جمع‌آوری شده می‌نویسند.

توسط رابرت کیوساکی

رابرت کیوساکی