راهنمای طراحی و تدوین یک طرح کسب و کار و یا بیزینس .. خانه مدیریت و بازاریابی | businesset

نه تنها ظرفیت کلاس یاد شده بسیار سریع پر گشت، بلکه افراد از گوشه و کنار دنیا و حتی مثلاً شهر وین برای حضور در آن ثبت نام نمودند. وی که هم اکنون ۶۰ سال سن دارد در ۱۹۹۵ سایتی را راه اندازی کرد که به عنوان منبعی رایگان برای دانش آموزان محسوب می شد. طی آن دوران لیندا به صورت خودآموز در حال یادگیری طراحی وب بود و تلاش داشت تا آموخته هایش را با سایرین نیز به اشتراک بگذارد. هر چند این روزها مسئله یاد شده امری عادی به حساب می آید اما در اواسط دهه نود -روزگاری که هنوز یوتیوبی نبود- یادگیری طراحی وب به صورت خودجوش چندان مسئله رایجی محسوب نمی گشت. به طور مثال اگر شما یک محصول مصرفی تولید می‌کنید، نقاط عطف آن می‌تواند مواردی در ارتباط با تولیدکنندگان و یا نمونه‌های اولیه (پروتوتایپ)، رسید اولین سفارش و ….

تمام جوانب کسب و کار خود را مستند کنید

اصطلاحاتی را به مجله خبری بیزنس راه بنداز ببرید که تقریبا برای همه افراد قابل درک باشد. اگر نیاز به توضیحات تخصصی و پیچیده وجود داشت،‌ می‌توانید آن را ضمیمه کنید. شرکت‌های نوپا از بیزنس پلن‌ها برای جذب سرمایه گذار استفاده می‌کنند. تحقیقات یکی از بزرگترین ارزش دهنده ­ها به نوشتن یک طرح کسب و کار است. تحقیقات به شرکت­ ها اجازه می ­دهد تا یاد بگیرند انتظار ساختن چه چیزی را داشته باشند و روندهای صنعت چه هستند. اگر به دنبال موفقیت شرکت خود هستید، پس همه کارکنان باید پویایی طرح کسب و کار را درک کنند.

http://dena-blog.ir(شرایط اقتصادی ضعیف، نگرش بد جامعه نسبت به صنعت یا کسب و کار، قوانین و مقررات دست و پا گیر، تغییر در رفتار مصرف کننده، و…). به صورت کلی نقاط قوت یک کسب و کار مواردی است که شرکت میتواند برای پیشبرد اهداف خود روی آنها حساب کند و این عوامل باعث حرکت رو به جلوی شرکت میشوند. نه تنها نکات اصلی رو یادداشت کردم، بلکه ذهنم هم درگیرش شده، برای شرکتی که کارمندش هستم شاید تصمیم ساز نباشم اما برای شغل دومی که برای خودم دارم راه میندازم حتما کمکم میکنه. راستی به زودی یه کتاب درباره راه‌اندازی کسب‌وکار منتشر می‌کنیم که فکر می‌کنم کمک خوبی برات باشه.

تصمیمات استراتژیک را با اطمینان می‌گیرید.

اما شرکت‌‌های خدماتی نیازی به این بخش ندارند و می‌توانند از آن گذر کنند. بخش توزیع در بیزینس پلن سازمان شما توضیح می‌دهد که چگونه محصولات خود را به دست مشتریان می‌رسانید. هر صنعت و هر حوزه کاری، کانال‌‌های توزیع متفاوتی دارد، بنابراین بهترین کار این است که کانال‌‌‌های توزیع در صنعت خود را بررسی کنید. با سایر افراد در صنعت خود مصاحبه کنید و ببینید که آن‌ها از چه نوع مدل‌های توزیعی استفاده می‌کنند. توزیع مستقیم، خرده‌فروشی، توزیع از طریق نمایندگی‌ها از جمله رایج‌ترین روش‌‌‌های توزیع است. به طور معمول‌ بزرگ‌ترین و مهم‌ترین تصمیمات، مربوط به زمان‌‌هایی است که کسب و کار شما در دوره‌ی بی‌ثباتی قرار دارد و یا اینکه بحران‌های داخل و خارج سازمانی رخ داده است.

حق عضویت پایگاه های اطلاعاتی بین المللی معتبر آمریکای شمالی و اروپا برای جمع آوری اطلاعات در حدود 1800 تا 4600 دلار در سال است.

بعد طی شدن دوره گارانتی و پشتیبانی رایگان نرم افزار در صورت تمایل می توانید قرارداد پشتیبانی خود را به صورت سالیانه تمدید کنید و خیال خود را از بابت نگهداری نرم افزار و توسعه های آتی راحت کنید. در حقیقت تیمی از افراد متخصص همیشه در دسترس شماست تا با خیال راحت به مارکتینگ و توسعه کسب و کار خود بپردازید. هزینه پشتیبانی بر اساس تعرفه نظام صنفی رایانه ای کشور و کارشناسی شده می باشد. اطلاعاتی که شما در این بخش ثبت می‌کنید شامل زمان تاسیس شرکت، نوع شرکت ( مسئولیت محدود LLC، مالکیت انحصاری، مشارکت، شرکت C یا شرکت S) و محل ثبت شرکت می‌شود. بهتر است در این بخش خلاصه‌ای از تاریخچه کسب‌وکار خود را ارائه دهید تا بتوانید درک کاملی از پایه و اساس آن در اختیار خواننده بگذارید. با گذراندن این دوره شما با مدل کسب و کار آشنا شده و می‌توانید در بیزنس خودتان یا کسب و کارهای دیگر فعالیت داشته باشید.

  • بازدید کننده محترم اگر شما در هر بار خرید بیش از یک محصول خرید کنید میتوانید از کدهای تخفیف زیر استفاده کنید و مبلغ قابل پرداخت فاکتور خود را کاهش دهید.
  • ابتدا، یک خلاصه اجرایی بنویسید، که در آن زمینه­ ای که قصد موفقیت در آن را دارید معرفی کنید و چگونگی و چرایی قصد خود را از انجام این کار توصیف کنید.
  • در این راستا مجموعه بیلاود مارکتینگ یک فرم خام بیزینس پلن تهیه نموده است که از طریق لینک زیر قابل خریداری خواهد بود.
  • اگر شما چنین مشارکت‌هایی دارید، آن را هنگام نوشتن بیزینس پلن خود توضیح دهید.
  • جواب این سوال هم واضح است؛ برند تامز از فروش کفش و عینک درآمد کسب می‌کند.

توسط رابرت کیوساکی

رابرت کیوساکی