دوره آموزشی نگارش طرح کسب و کار Business Plan > آکادمی دیجیتال مارکتینگ گرشا | businesset

طرح کسب و کار یک برنامه است؛ درست مانند هر برنامه‌ی دیگری که در زندگی تنظیم می‌کنیم. شما می‌توانید از الگوی BMC برای راهنمایی جلسه طوفان فکری در مورد تعریف موثر مدل کسب و کار خود استفاده کنید. کتاب رضایتمندی در کسب و کار نوشته تونی شی، یکی از بزرگترین کارآفرینان ایالات متحده، است.

http://dena-blog.ir

این به ویژه زمانی مهم است که شما به دنبال کمک مالی برای کسب و کار خود هستید. هدف این بخش، تشریح اقدامات مهندسی در قبال توسعه محصولی جدید ( در صورت تناسب، کسب و کارتان) است. باید در صورت امکان، دیاگرام ها یا نمودارهای پیشرفته تری را به کار بگیرید.

  • کسب و کار شما علاوه بر دارا بودن کشش و نقطه عطف، باید از معیارهای کلیدی نیز برخوردار باشد.
  • برنامه کسب و کار یک سند اساسی است که لازم است هر کسب و کار نوپایی قبل از شروع فعالیت به تهیه آن بپردازند.
  • شما می توانید از وسایل گران قیمت چشم پوشی کنید و در ابتدا به اصول اولیه بپردازید.
  • اما گاهی هم ممکن است شما دو مشتری کاملاً یکسان (اصلاً فکر کنید دوقلو) داشته باشید که به دلایل متفاوت یک محصول یکسان را می‌خرند؛ در این حالت، این دو نفر باید در دو بخش جدا قرار بگیرند.
  • معمولاً صرف وقت برای کشف فرصت‌های آینده که بتوان محصولات و یا خدمات جدید را ارائه کرد، جذاب و وسوسه‌انگیز است.

در چنین فضای رقابتی، اینکه دقیقاً بدانیم با چه چالش‌هایی رو به رو هستیم و راه حل این چالش‌ها چه هستند، شاید بهترین داشته ما نسبت به رقبا باشد. من به شخصه بر روی اثری که از همکاری دو کمپانی با یکدیگر پدید می آید متمرکز هستم. مدتی است که بسیاری تصور می کنند دوره های آموزش ویدئویی می توانند آینده آموزش به حساب بیایند. در ۲۰۰۶ تعداد مشترکین به ۱۰۰.۰۰۰ نفر رسید و واینمن و همسرش ۱۵۰ کارمند خود را به همراه خانواده هایشان به دیزنی لند بردند تا موفقیت بزرگی که رقم خورده بود را جشن بگیرند. اینکه تنها یک بنر در سایت خود قرار دهیم و سپس مردم از سراسر دنیا برای حضور در کلاس مان ثبت نام نمایند، باعث شده بود تا شوکه شویم.

توصیف شرکت (Company Description)

اگر در حال برنامه ریزی برای یک سفر جاده ­ای در سراسر کشور هستید، به احتمال زیاد مسیرهایی که بیشترین تناسب را با خواسته ­های شما دارند جستجو کرده اید. شاید شما جاده خوش منظره و زیبا با تعداد زیادی توقفگاه در طول مسیر را انتخاب کرده و یا شاید تصمیم به انتخاب سریعترین مسیر گرفته ­اید. برای رسیدن به مقصد خود، شما نیاز دارید که بدانید می­ خواهید به کجا بروید و چگونه به آنجا خواهید رفت.

به مجله خبری بیزنس راه بنداز ساده یک طرح کسب و کار نشان‌دهنده اهداف تجاری شماست و استراتژی‌هایی را که شما برای رسیدن به اهدافتان استفاده می‌کنید، بیان می‌کند. اولین مورد برای جذب سرمایه گذاران خطرپذیر ، سرمایه گذاران فرشته و یا حتی اعضای باهوش خانواده است که باید مطمئن شوند که اعداد ارائه شده رشد سریع کسب و کار شما را ثابت می‌کند. برای نوشتن بیزینس مدل میتونید یک فایل ورد باز کنید برای خودتون یا یک دفتر بردارید، قدم به قدم تحلیل کنید و نتایج هر قدم رو طبق مراحل مقاله توش وارد کنید.

مزایای طراحی اپلیکیشن بیزینس کوچینگ

توسط رابرت کیوساکی

رابرت کیوساکی