تحصیل در رشته مدیریت

در مقطع کارشناسی ارشد، دانشجویان میتوانند تحصیلات خود را در یکی از زیر شاخههای اصلی مدیریت ادامه دهند. دانشجویان پس از گذراندن یک دوره سه یا چهار ساله در یکی از دورههای آموزشی کارشناسی، مدرک لیسانس خود را اخذ میکنند و میتوانند در مقطع کارشناسی ارشد در یکی از گرایشهای مربوط به رشته مدیریت ادامه تحصیل دهند. حنا گفته: سلام وقت بخیر با لیسانس کامپیوتر چقد شانس گرفتن بورسیه رو در ارشد مدیریت دارم و برای بالا بردن شانسم چیکار میتونم انجام بدم؟ کسی که لیسانس رشته دیگه ای داره میتونه برای ارشد مدیریت خارج از ایران شرکت کنه یا نه؟ روشن گفته: سلام کم کارشناسی عمران خوندم ارشد مدیریت اجرایی میخواستم بپرسم آیا برای دکترا رشته ای میتونین بهم پیشنهاد کنین در خارج؟ پریا نایبیان گفته: سلام فاطیما عزیز ممنون از همراهی شما با خونواده گوتوتیآر، دوست عزیز برای دریافت بورسیه تحصیلی شما باید مدرک زبان ارائه دهید، همچنین نیاز به داشتن ریز نمرات و معدل بالا در دوره کارشناسی دارید.

سالانه تعداد زیادی از دانشجویان برای دریافت پذیرش در رشته مدیریت، دانشگاههای مختلف سراسر دنیا را بررسی میکنند تا بهترین کشور برای تحصیل در خارج و دانشگاههای برتر جهان در رشته مدیریت را انتخاب کنند. دانشگاه بریتیش کلمبیا سالانه حدود ۶۵ هزار دانشجو از کانادا و بیش از ۱۴۰ کشور جهان را جذب کرده و پرورش میدهد. امروزه دانشگاه MIT دارای ۱۰۰۰ کارمند و بیش از ۱۱۰۰۰ دانشجو در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری است. در مقاطع بالاتر از کارشناسی، در ایران و دیگر کشورها، رشتههای مدیریتی رشتههای شناور بهحساب میآیند. دانشگاه استنفورد دارای ۱۹ برنده جایزه نوبل در رشتههای تحصیلی مختلف است. این دانشگاه ریاضی دانان برجسته، دانشمندان، سیاستمداران، حقوقدانان، فیلسوفان، نویسندگان، بازیگران و سران کشورهای مختلف و حدود ۹۸ برنده جایزه نوبل را پرورش داده است. سلام دوست عزیز، به دلیل شناور بودن این رشته، شما امکان تحصیل در این رشته را خواهید داشت و باید ازمون GMAT بدهید. پریا نایبیان گفته: سلام حنا عزیز ممنون از همراهی شما با خونواده گوتوتیآر، دوست عزیز در صورتیکه معدل و نمرات شما بالا باشد، مدرک زبان با نمره بالا داشته باشید میتوانید برای دریافت بورسیه شانس خود را امتحان کنید. دانشجویان میتوانند با توجه به استعداد و علاقه خود در یکی از گرایشهای مدیریت در مقطع کارشناسی ارشد ادامه تحصیل دهند.

نمونههایی از این دست شامل سازماندهی بخشهای جدید یک موسسه یا سازمان، منابع انسانی، سیستمهای اداری و سازماندهی مجدد مشاغل است. دانشگاه هاروارد قدیمیترین موسسه آموزش عالی در ایالت متحده آمریکا است و سابقه آموزشی بسیار خوبی را در کارنامه حرفهای خود دارد. دانشجویان دکتری سال اول دوره آموزشی خود را با گذراندن یک سری از دورههای تخصصی شروع میکنند که شامل یک مرور کلی از تئوریها و تحقیقات در حوزه مدیریت است. دانشگاه MIT به دلیل نوآوری و استفاده از روشهای نوین آموزشی از جایگاه علمی بسیار بالایی برخوردار است و به عنوان یکی از معتبرترین موسسات آموزش عالی جهان شناخته شده است. دوره کارشناسی مدیریت به دانشجویان پایه و اساس تجارت، امور مالی، اقتصاد و بازاریابی را آموزش میدهد. لیلا گفته: سلام. کارشناسی آموزش زبان دارم و بسیار علاقه مند به دو رشته مدیریت اجرایی و مدیریت food and agriculture هستم. سارا ش گفته: سلام و خسته نباشید میخواستم بپرسم توی پذیرش گرفتن تاثیر نمرات ازمون های greو gmat بیشتر هست یا رزومه؟ سارا ش گفته: خیلی ممنون? من ترم آخر ارشد مدیریت دولتی هستم و میخواستم بدونم کدام یک از دانشگاه ها شرایطشون برای پذیرش سخت نیست و کملا بورسیه میکنن ممنون از راهنمایی و وقتی که میزارید.

دانشگاه کمبریج یک دانشگاه تحقیقاتی است که در ۵۰ مایلی شمال لندن واقع شده است. دانشگاه کمبریج بیش از ۱۹۰۰۰ دانشجو از سراسر جهان دارد. شرایط ورود به دانشگاه کمبریج کمی مشکل است و دانشجویان باید دارای رزومه تحصیلی قوی و دانش زبانی قابلقبول باشند. دانشجویان موظفند در پایان سال تحصیلی دوره دکتری یک پایاننامه ارائه دهند و از آن دفاع کنند. به گونهای که بسیاری از زمینههای علوم انسانی و علوم اجتماعی با این رشته ارتباط موضوعی و محتوایی پیدا میکنند. دانشجویانی که واجد شرایط هستند، میتوانند برای شرکت در این دورههای آموزشی ثبت نام کنند. دانشجویان در دوره دکتری ملزم به گذراندن دورههای آموزشی مختلف هستند که شامل دورههای اصلی، دورههای تخصصی و دورههای اختیاری است. دوره دکتری یک دوره پژوهشی است. معمولا افرادی که تمایل دارند در دانشگاه به عنوان استاد رشته مدیریت استخدام شوند، به دنبال اخذ مدرک دکتری مدیریت هستند. بله رشته مدیریت نیز مانند دیگر رشتهها، در صورت تامین شرایط، امکان دریافت فاند و بورسیه را دارد.

دانشگاه ماساچوست یک دانشکده مدیریت دارد و برخی از گرایشهای مدیریت از جمله MBA در این دانشکده، در مقاطع تحصیلی مختلف ارائه میشوند. این دانشگاه در سال ۱۶۳۶ تاسیس شده است و دارای بیش از ۲۳۷۰۰ دانشجو در مقاطع تحصیلی مختلف است. و این که ازمون خاصی باید بده؟ دانشجویانی که قصد دارند در دانشگاه هاروارد تحصیل کنند، باید رزومه تحصیلی بسیار خوبی داشته باشند و همچنین در آزمون SAT یا آزمون ACT نمره بسیار خوبی کسب کنند و در جلسه مصاحبه حضوری شرکت کنند. رشته مدیریت صرفنظر از چشمانداز شغلی با درآمد بالا، تنوع بسیار بالایی از جهت گرایشهای تحصیلی دارد. تیم برنرز لی، استفان هاوکینگ و ریچارد داوکینز از متفکران و دانشمندان برجسته آکسفورد هستند. آکسفورد ۴۸ رشته را در مقطع کارشناسی ارائه میدهد. دورههای مدیریت بازرگانی (MBA)، استراتژی مالی، مدیریت برنامه، رهبری سازمانی در مقطع تحصیلات تکمیلی ارائه میشوند. در ادامه درآمد برخی مدیران در سراسر جهان را بررسی خواهیم کرد. در دوره کارشناسی دانشجویان با نقش مدیران در برنامه ریزی و هدایت یک سازمان آشنا میشوند و در حوزههای حسابداری، مدیریت مالی، آمار، بازاریابی، استراتژی و سایر زمینههای مرتبط آموزشهای لازم را میبینند.

همچنین دانشکده بازرگانی هلند (BSN) نیز برای دوره تحصیلی MBA بورسیه تحصیلی کامل در نظر گرفته است. متاسفانه رشته تحصیلی سابق شما با این دو رشته تفاوت زیادی دارد اما در صورت مکاتبه با دانشگاه مقصد امکان کسب پذیرش هر چند سخت،وجود خواهد داشت. کشور آمریکا دارای دانشگاههای تراز اولی برای این رشته است و دانشگاههای برتر آمریکا گزینه مناسبی برای تحصیل رشته مدیریت هستند. تحصیل در هر رشتهای در دانشگاههای برتر دنیا، از بهترین اتفاقات برای هر شخص میتواند باشد. از بین تمام برنامه های تخصصی MBA، مدیریت عمومی به طور مداوم یکی از محبوب ترین هاست. امکان تغییر رشته برای شما در سایر گرایش های مدیریت وجود دارد. در این مقاله با GO2TR همراه باشید تا به معرفی رشته مدیریت، بررسی جزئیات تحصیل، نحوه پذیرش در دانشگاه های برتر و هزینههای تحصیل در این رشته بپردازیم. تنها ۸ درصد از دانشجویان موفق به اخذ پذیرش از دانشگاه ماساچوست میشوند و رقابت زیادی بین دانشجویان برای ورود به این دانشگاه وجود دارد.

آکسفورد بسیاری از فارغالتحصیلان برجسته، از جمله ۲۸ نخست وزیر انگلیس و بسیاری از مدیران دولتی در سراسر جهان را پرورش داده است. دانشگاه MIT در سال ۱۸۶۱ تاسیس شد و در ابتدا متشکل از یک جامعه دانشگاهی کوچک و محدود بود. دانشگاه بریتیش کلمبیا (UBC) قدیمیترین دانشگاه استان بریتیش کلمبیاست، که در سال ۱۹۰۸ توسط قانونگذاری استان، در شهر ونکوور تأسیس شد. دانشگاه استنفورد در سال ۱۸۸۵ برای ارتقاء رفاه عمومی و به نفع بشریت و تمدن تأسیس شد. بر اساس رتبه بندی QS در سال ۲۰۲۱ دانشگاه استنفورد پنجمین دانشگاه برتر جهان در رشته مدیریت است. بر اساس آمار منتشر شده درآمد و حقوق رشته مدیریت از متوسط درآمد رشتههای دیگر بسیار بیشتر است. اکثر رشتههای تحصیلی، امکان ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر در رشته مدیریت را خواهند داشت. بنابراین، اگر در ایران در رشته دیگری نیز فارغالتحصیل شدهاید، برای تحصیل مقاطع بالاتر در خارج، میتوانید در رشتههای مرتبط با مدیریت نیز پذیرش بگیرید. بر اساس رتبه بندی QS، دانشگاه MIT چهارمین دانشگاه برتر جهان در رشته مدیریت محسوب میشود. پروسه کنترل و هماهنگی شامل جمعآوری مداوم بازخوردها و تنظیم سیستمها، فرآیندها و ساختارها بر اساس این بازخوردها، کنترل و نظارت بر منابع مالی، سیاستها و رویهها و انجام اقدامات لازم برای جلوگیری از بروز خطرات احتمالی است.

وظایف رهبر عبارتند از ایجاد مسیر استراتژیک و روشهای کارآمد برای مدیریت عملکرد یک سازمان. همچنین متقاعد کردن کارکنان و کارمندان برای پیروی از آن مسیر. راهبری، از جمله تعیین مسیر کاری برای سازمان، گروهها و افراد. دانشجویان گرایشهای مختلف رشته مدیریت میتوانند پس از فارغالتحصیلی جذب بازار کار شوند و درآمد بسیار خوبی کسب کنند. رشته مدیریت دارای گرایشهای فراوانی است. دورههای آموزشی متنوع و زیادی در مقطع کارشناسی رشته مدیریت وجود دارد. البته در مقطع دکترا معمولا امکان دریافت بورسیه تحصیلی و فاند نیز وجود دارد. اما معمولا پذیرش و دریافت بورسیه در مقطع کارشناسی شانس کمی دارد. انتخاب کشور و دانشگاه مقصد برای تحصیل در هر رشتهای بستگی به شرایط مختلفی دارد. به طور معمول تحصیل در دوره دکتری رشته مدیریت ۳ تا ۵ سال به طول میانجامد. دانشگاه ماساچوست یک دانشگاه تحقیقاتی خصوصی است و به طور کلی ۵ دانشکده دارد. این دانشگاه روابط بسیار نزدیکی با بهترین دانشگاههای اروپا و آمریکا از طریق برگزاری سمینار، تبادل دانشجویان و استادان، برگزاری دورهها و برنامههای تحقیقاتی و… این دانشگاه دارای ۳۹ دانشکده اصلی است. استنفورد دارای ۱۸ انیستیتوی تحقیقاتی و ۷ دانشکده است.

البته این رشته به مدیریت مهندسی نیز بی شباهت نیست. با توجه به اهمیت این رشته و اهمیت شغل مدیریت، بله معمولا مشکلی برای یافتن شغل وجود ندارد. برخی دروس رشته مدیریت شامل تئوری مدیریت، مدیریت و رفتار منابع انسانی، حسابداری و سایر روشهای محاسباتی، سازماندهی و تولید، بازاریابی و تصمیمگیریهای تجاری است. در برخی از دانشگاه ها ارائه مقالات چاپ شده در این روند شما را کمک میکند. دانشگاه میخام مدیریت بخونم شما که در زمینه مهاجرت فعالیت دارید آیا این رشته بازار کار خوبی داره تو بقیه کشورا:/؟ آیا رشته مدیریت امکان دریافت بورسیه دارد؟ آیا می توانم ادامه تحصیل دهم. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۳۰۰۰۰۲۱تماس حاصل فرمایید. این دانشگاه، با انجام بیش از ۶۰۰ پروژه تحقیقاتی، دارای رزومهای درخشان بوده، که بهشتی برای افراد علاقهمند به تحصیل و پژوهش محسوب میشود. به این مفهوم که افرادی که در رشتههای مهندسی یا دیگر رشتههای علوم انسانی تحصیل کردهاند نیز، معمولا شانس تحصیل در رشته مدیریت را در مقطع کارشناسی ارشد دارند. رشته مدیریت در ایران امکان تحصیل در دانشگاه دولتی را در مقطع کارشناسی دارد.

دانشجویان در دوره کارشناسی واحدهای درسی متنوعی را میگذرانند که این واحدها بسته به دانشگاه و کشور مقصد و گرایش دانشجو، متفاوت است. امکان تحصیل دارید. اکثر کشورها شرط اصلی پذیرش در دانشگاه ها را قبولی در آزمون ورودی دانشگاه ها قرار دادهاند. آزمون TOEFL ITP Plus برای چین: حداقل نمره ۵۵۰ مورد نیاز است. آزمون انگلیسی (DET (Duolingo: حداقل نمره ۱۰۵ مورد نیاز است. مثلا Gre و بدیم ایلتسم با نمره ی خوب داشته باشیم شانسی برای فاند داریم؟ TOEFL iBT special Edition: حداقل نمره ۸۰ مورد نیاز است. در دوره کارشناسی دانشجویان با اصطلاحات مهم، حقایق، مفاهیم، اصول، فنون تحلیلی و نظریههای مورد استفاده در مدیریت آشنا میشوند. البته برای اطمینان بهتر است در اقدام برای دانشگاه مورد نظر، شرایط پذیرش بررسی شود. گذراندن دورههای تخصصی در هر گرایشی از مدیریت که دانشجو در آن تحصیل میکند، اجباری است. مدیران در سراسر جهان، معمولا از درآمد بالایی برخوردار هستند. دانشگاه بریتیش کلمبیا UBC (University of British Columbia)، واقع در شهر ونکوور کانادا، سومین دانشگاه برتر کشور کانادا و جزو ۵۰ دانشگاه برتر جهان است. اگر کسی در دانشگاه یزد کارشناسی مدیریت مالی خونده باشه همراه چند مقاله چند درصد احتمال داره دانشگاه mit امریکا پذیرش بگیره..؟ دانشگاه هاروارد یک دانشگاه خصوصی معتبر است و شرایط ورود به دانشگاه هاروارد بسیار سختگیرانه است.

پریا نایبیان گفته: سلام عاطفه عزیز ممنون از همراهی شما با خونواده گوتوتیآر، دوست عزیز میتوانید در هر مقطع برای تحصیل در این سایت businesset کشور اقدام کنید. یک چهارم از ساکنان شهر آکسفورد دانشجو هستند و جوانترین جمعیت در کشور انگلستان را، به این شهر نسبت میدهند. حدود ۴۰ درصد از جمعیت دانشجویان آکسفورد را دانشجویان بینالمللی تشکیل میدهند. دانشجویان کمبریج ۲۰ درصد از جمعیت این شهر را تشکیل میدهند و بیشتر کالجهای قدیمی در نزدیکی مرکز شهر واقع شدهاند. این دانشگاه به ۳۱ دانشگاه مستقل تقسیم میشود و یکی از بزرگترین دانشگاههای کشور انگلستان محسوب میشود. رشته مدیریت به عنوان یکی از پردرآمدترین رشتههای تحصیلی در دنیا شناخته شده است و مدیران سازمانی عموما از سطح درآمدی بالایی برخوردارند. در ادامه تمام جزئیات مربوط به مقاطع مختلف تحصیلی رشته مدیریت را بررسی خواهیم کرد. علاوه بر این، در طول سال تحصیلی، سمینارهای زیادی در حوزه مدیریت توسط اساتید این رشته برگزار میشود و دانشجویان میتوانند با شرکت در این سمینارها سطح علمی خود را ارتقاء دهند. رشته مدیریت معمولا جزو رشتههای گران برای تحصیل در سراسر جهان بهشمار میرود و امکان تحصیل رایگان در این رشته در حالت کلی وجود ندارد. در دوره دکتری رشتههای مدیریت، مدیریت و حسابداری، سیاست سلامت (مدیریت) و مدیریت تکنولوژی و عملکرد، ارائه میشوند.

دانشگاه آکسفورد انگلستان یکی از قدیمیترین دانشگاههای جهان است و تاریخ تاسیس آن نامشخص است. دانشگاه بیلکنت از دانشگاههای خصوصی، معتبر و برتر ترکیه است. دارد. از جمله این دانشگاهها میتوان به دانشگاه کالیفرنیا، موسسهی آموزشی جورجیا، دانشگاه میشیگان در آمریکا و دانشگاه مونترال و دانشگاه مک گیل در کانادا اشاره کرد. برای تحصیل کم هزینه میتوان گزینههای تحصیل در ترکیه یا تحصیل در روسیه را نیز مد نظر داشت. و اینکه در چه کشور هایی رشته مدیریت مقطع کارشناسی بدون آزمون ورودی میتوان پذیرش گرفت ؟ سوالم اینه که با ۲۵ سال سن برای چه کشور هایی میتونم پذیرش بکنم ؟ مدیریت یک فعالیت هدفمند است و روندی است که تلاشها و فعالیتهای گروهی را برای دستیابی به اهداف از پیش تعیین شده هدایت میکند. کنترل یا هماهنگی، از جمله کنترل و هماهنگی سیستمها، فرآیندها و ساختارهای سازمان برای دستیابی به اهداف تعیین شده. برنامهریزی تبلیغات و سازماندهی منابع برای دستیابی به اهداف با روشی بهینه و مؤثر.

میزان هزینههای تحصیل، زندگی در کشور مقصد و کیفیت دانشگاه در این انتخاب مؤثر است. پریا نایبیان گفته: سلام امیر عزیز ممنون از همراهی شما با خونواده گوتوتیآر، دوست عزیز اکثر کشورها امکان تحصیل در این رشته را دارند. پریا نایبیان گفته: سلام سینای عزیز ممنون از همراهی شما با خونواده گوتوتیآر، دوست عزیز مدیریت عمومی. پریا نایبیان گفته: سلام هومن عزیز ممنون از همراهی شما با خونواده گوتوتیآر، دوست عزیز دانشگاههای زیادی در سراسر جهان برای گرایشهای مختلف مدیریت در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری بورسیه در نظر گرفتهاند. ناشناس گفته: سلام. خسته نباشید. عاطفه حسینی گفته: برای تحصیل در دانشگاهای معتبر امریکا در رشته مدیریت بازرگانی در هر مقطعی میشه اقدام کرد یا باید از مقطع کارشناسی شروع کرد؟ دوره مهندسی و علوم مدیریت در مقاطع کارشناسیارشد و دکتری و دوره MBA در مقطع کارشناسیارشد در دانشگاه استنفورد ارائه میشوند. مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری قابل تحصیل هستند که هرکدام شرایط مشخصی برای پذیرش دارند. هر کدام از گرایشهای رشته مدیریت نیز در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری دارای زیرمجموعه هستند. در دانشگاه آکسفورد ۲۲۰۰۰ دانشجو در حال تحصیل هستند که حدود نیمی از آنها دانشجوی کارشناسی ارشد هستند. این بورسیه تنها به دانشجویان بینالمللی مستعد تعلق میگیرد و تمام هزینههای تحصیل و زندگی آنها را تحت پوشش قرار میدهد.

دانشگاه بیلکنت در حال حاضر بیش از ۱۲۵۰۰ دانشجو در مقاطع مختلف تحصیلی و در حدود ۱۰۰۰ پرسنل شامل استادان، اعضای هیئت علمی و کادر اداری، داراست. پریا نایبیان گفته: سلام سارا عزیز ممنون از همراهی شما با خونواده گوتوتیآر،دوست عزیز بدون داشتن نمره این ازمون ها امکان پذیرش شما وجود ندارد. این دانشگاه در سال ۱۹۸۴ تاسیس شده و در شهر آنکارا واقع شده است. اگر سؤال دیگهای داشتید حتما با ما در میان بگذارید. پریا نایبیان گفته: سلام دوست عزیز ممنون از همراهی شما با خونواده گوتوتیآر، دوست عزیز برای دریافت پاسخ تخصصی پرسشتان را از طریق صفحات ساپورت موسسه روی اپلیکیشن موسسه با کارشناسان ما مطرح کنید تا در اسرع وقت بهترین پاسخ و پیشنهاد به شما داده شود. پریا نایبیان گفته: سلام سابین عزیز ممنون از همراهی شما با خونواده گوتوتیآر، دوست عزیز برای دریافت پاسخ تخصصی پرسشتان را از طریق صفحات ساپورت موسسه روی اپلیکیشن موسسه با کارشناسان ما مطرح کنید تا در اسرع وقت بهترین پاسخ و پیشنهاد به شما داده شود. موسسه DAAD آلمان نیز بورسیههایی را برای رشته مدیریت بازرگانی در مقاطع تحصیلی کارشناسی ارشد و دکتری در نظر گرفته است. به عنوان مثال موسسه بینالمللی توسعه مدیریت IMD در سوئیس برای دوره MBA بورسیه تحصیلی ارائه میدهد و مبلغ بورسیه 25000 فرانک سوئیس است.

این دانشگاه رشته اقتصاد و مدیریت را در مقطع کارشناسی ارائه میدهد. این دانشگاه دارای بیش از ۱۰۰ کتابخانه است و در مجموع حدود ۱۵ میلیون جلد کتاب در این کتابخانهها موجود است. مدیریت بین المللی، استراتژی، مشاوره، رهبری مالی، کارآفرینی، بازار یابی و مدیریت پرواز از دیگر گرایش پر رونق و محبوب هستند. رشته مدیریت در مقطع کارشناسی ارشد، جزو پر طرفدارترین رشتهها بهشمار میرود. دانشگاه هاروارد در مقطع کارشناسیارشد دوره دو ساله MBA را ارائه میدهد. در کشورهای فرانسه، ترکیه، آلمان و دیگر کشورهایی که با اعمال شرایط، امکان پذیرش در دانشگاههای دولتی را دارند نیز امکان تحصیل در حد رایگان وجود دارد. بر اساس رتبهبندی QS دانشگاه هاروارد موفق شده است در سال ۲۰۲۱ در رشته مدیریت رتبه نخست را بین دانشگاههای سراسر جهان کسب کند. بر اساس رتبه بندی QS در سال ۲۰۲۱ دانشگاه آکسفورد ۱۰ امین دانشگاه برتر جهان در رشته مدیریت است. جزئیات تعدادی از دانشگاههای برتر رشته مدیریت به تفصیل در ادامه بررسی میشود.

توسط رابرت کیوساکی

رابرت کیوساکی