بیزینس پلن چیست ؟ چرا نوشتن بیزینس پلن مهم است ؟ طرح توجیهی Business Plan | businesset

فراموش نکنید که مجله خبری بیزنس راه بنداز گذاران فقط به‌دنبال ایده‌های خوب نیستند؛ بلکه به‌دنبال تیم‌های خوبی هستند که به این ایده‌های خوب جامه عمل می‌پوشانند. سیستم مدیریت فرآیندهای کسب و کار یا Business Process Management System را برای فرآیندهای جاری در کسب و کارتان طراحی کنید و به‌مرور آن را تکمیل و اصلاح کنید و مختصری از آن را در BP بیاورید. حالا که با ضرورت داشتن پلن کسب و کار آشنا شدید، بهتر است به تعریف چیستی آن بپردازیم. سرمایه گذاران یا وام دهندگان بالقوه قبل از اینکه پول به شما بدهند ، یک طرح تجاری مدون می خواهند. درعوض، اطمینان حاصل کنید که یک برنامه تجاری و مالی کامل دارید که احتمال موفقیت شما را نشان می دهد و بیان می کند که برای رسیدن به موفقیت در این مسیر به چه حجم از سرمایه نیاز خواهید داشت. نکاتی که در این مقاله ارائه شده است، نشان دهنده ویژگی های یک بیزینس پلن مناسب برای شروع کار است.

جنبه‌های اصلی برنامه مالی خود را مشخص کنید و با کشیدن نمودار فروش، هزینه‌ها و سودآوری کسب و کار خود را نشان دهید. اگر مدل کسب و کار شما به توضیحات بیشتری نیاز دارد، در این بخش باید مشخص کنید. قبل از راه اندازی هر کسب و کاری باید بدانید که از کسب و کار خود چه می‌خواهید. کار بر روی بیزینس پلن و شروع با یک طرح یک صفحه‌ای می‌تواند به شما کمک کند تا ایده خود برای کسب و کار را، قبل از شروع آزمایش کنید.

  • اسم شرکت و فعالیتی که انجام می‌دهید را به‌طور خلاصه و با بیانی ساده بنویسید؛ به‌طوریکه هر کسی با خواندن آن کلیت کار شما را بفهمد.
  • بعدا هنگام انجام پیش بینی‌های مالی به این بخش مراجعه خواهید کرد، بنابراین اطمینان حاصل کنید که استراتژی های کامل بازاریابی و فروش خود را به طور کامل شرح دهید.
  • یکی از روش های جذب سرمایه گذار برای بیزینس و کسب و کار، تهیه یک نمونه از محصول مورد نظر است.
  • اگر چه اصلی در این مورد وجود ندارند اما به طور کلی بیزینس پلن ها به دو دسته سنتی و استارتاپ تقسیم بندی می شوند.
  • بهتر است در این بخش خلاصه‌ای از تاریخچه کسب‌وکار خود را ارائه دهید تا بتوانید درک کاملی از پایه و اساس آن در اختیار خواننده بگذارید.

بیزینس پلن Business Plan همان طرح کسب و کار می باشد که برای شروع هر کاری به آن نیاز دارید یعنی همیشه در ابتدای هر کسب و کاری باید بیزینس پلن را طراحی کنید. قالب کلی همه طرح های کسب و کار صرف نظر از حیطه فعالیت آنان مطابق با طرحی است که در این مقاله آورده شده. پیشنهاد می شود که با تحلیل محیط داخلی آژانس و همچنین محیط صنعت فعلی خود شروع کنید.

http://dena-blog.irاگر در حال نوشتن برنامه کسب‌وکار برای یک شرکت موجود هستید،، بهتر است خلاصه‌ای کوتاه از شرکت را در این بخش شرح دهید و موفقیت‌های گذشته را برجسته کنید. تلاش کنید این بخش را کوتاه نگه دارید و آن را به چند پاراگراف محدود کنید. اما اگر حقوق مالکیت معنوی‌ای دارید که به کسب‌وکار شما اختصاص دارد و به رقابت با دیگران کمک می‌کند، باید اطلاعات مربوط به خود را در این بخش ارائه کنید. اگر حقوق ثبت اختراع مشخصی دارید یا در فرایند ثبت این حقوق هستید، در این‌جا می‌توانید آنها را برای خواننده مشخص کنید. فراتر از مسئله تأمین مالی، چارت سازمانی یک ابزار برنامه‌ریزی مفید برای کمک به تفکر درمورد شرکت و نحوه رشد آن در آینده خواهد بود. چارت سازمانی به شما نشان می‌دهد که می‌خواهید چه نقش‌هایی را در آینده اضافه کنید و چگونه تیم‌های خود را برای بهره‌برداری حداکثری سازماندهی می‌کنید.

چارچوب بیزینس پلن (ارکان اصلی در طراحی بیزینس پلن)

به عنوان مثال، شما باید از واژگان استاندارد تجارت استفاده کنید، اصطلاحات غیررسمی، زبان عامیانه و اصطلاحات کوتاهی که در محیط کار بسیار مناسب است را حذف کنید. به یاد داشته باشید، این خوانندگان با عملکرد کاری شما آشنایی ندارند. از این طرح به عنوان یادآوری استفاده نمی‌شود بلکه به عنوان مقدمه استفاده می‌شود. حداقل توجه مقدماتی به موارد کلیدی مانند مفهوم تجارت، نیازهای تأمین مالی، برنامه بازاریابی، صورت‌های مالی به ویژه گردش پول، پیش بینی درآمد و ترازنامه باشد. همچنین می تواند به عنوان یک مقدمه ارزشمند برای یک طرح کامل بعدا به کار گرفته شود.

بهترین نرم افزار های نوشتن بیزینس پلن

توسط رابرت کیوساکی

رابرت کیوساکی