بیزینس پلن چیست ؟ چرا نوشتن بیزینس پلن مهم است ؟ طرح توجیهی Business Plan | businesset

با مجله خبری بیزنس راه بنداز مشاوره و راهنمایی از کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا در خصوص مهاجرت از طریق سرمایه گذاری، یک مهاجرت موفق را تجربه کن. در صورتی که پروژه شما تنها نیاز به یک فرد داشته باشد، می‌توانید از فریلنسرهای پونیشا کمک بگیرید. در عوض، این نوع طرح، به فروش، درآمد و موفقیت‌های مکان‌های موجود اشاره می‌کند.

http://dena-blog.ir

در ادامه خواهیم گفت که بیزینس پلن چیست و چگونه آن را طراحی کنید. به بیان ساده یک طرح کسب و کار نشان‌دهنده اهداف تجاری شماست و استراتژی‌هایی را که شما برای رسیدن به اهدافتان استفاده می‌کنید، بیان می‌کند. خلاصه اجرایی شامل نام کسب و کار ، مکانیت ، موضوع خدمات یا محصولات قابل ارائه و دلیل ضرورت در بازار ، بازار هدف و اندازه کسب و کار می باشد. هدف خلاصه‌نویسی اجرایی در طرح کسب و کار این است که همه چیزهایی را که می‌خواهید بیان کنید خلاصه کرده و به صورت یک نمای کلی در سطح بالای کسب و کارتان ارائه دهید تا مخاطبان را ترغیب به مطالعه بیشتر کند. وجود بیزینس پلن برای هر کسب و کاری که می‌خواهد با برنامه ریزی پیش برود نیاز است که در ادامه به برخی دلایلی که باید برای کسب و کارمان بیزینس پلن داشته باشیم اشاره کرده‌ام.

چه قواعدی را باید هنگام نوشتن بیزینس پلن رعایت کنیم؟

«بیزینس پلن» یا «طرح کسب و کار» (Business Plan | BP) نشان می‌دهد که یک کسب‌و‌کار جدید چه کاری انجام می‌دهد و هدف نهایی آن چیست. طرح کسب و کار علاوه بر نمایش ویژگی‌های خاص یک کسب‌و‌کار و نحوه موفقیت آن، فرصت‌های موجود در بازار را به مدیر شرکت و سرمایه‌گذاران پروژه نشان می‌دهد. اما با نوشتن یک طرح تجاری خوب، می‌توان برای موفقیت آن برنامه‌ریزی کرد.

  • کلیه حقوق مادی و معنوی سایت نزدبیلاود مارکتینگ محفوظ است و طبق قانون جرائم رایانه هرگونه کپی برداری ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد.
  • در چند کلمه و به سادگی بیان نمایید که چرا شرکت شما وجود دارد، چه خدماتی را ارائه می دهد و این خدمات را به چه کسی ارائه می دهد.
  • اهمیت بیزنیس پلن تجارتی زمانی افزون می شود که شما قصد راه اندازی یک تجارت خلاقانه و نوآورانه را داشته باشید.
  • در این بخش به شکل ساده و خلاصه اطلاعاتی که نیاز دارید را بررسی می‌کنیم.
  • شما نباید در این بخش اطلاعات حساس و رازهای تجاری خود را برملا کنید، بلکه باید تفاوت فناوری خود با دیگران و برتری آن را برای خواننده طرح کسب و کار شرح دهید.
می‌توانید از این بخش برای نمایش برتری‌های راه‌حل پیشنهادی خود استفاده کنید؛ همچنین، می‌توانید نشان دهید که در آینده این راه‌حل را به چه شکلی توسعه می‌دهید. نگه‌داشتن ایده کسب‌‌وکار در یک صفحه باعث می‌شود که بتوان کل ایده را با یک نگاه به‌سرعت مشاهده کرد و با مطرح‌شدن ایده‌های جدید مفاهیم را به‌راحتی اصلاح کرد. در این بخش تامین‌کنندگان اصلی، تامین‌کننده‌های جایگزین و برنامه‌های احتمالی و سیاست‌های اعتباری و پرداختی بررسی می‌شود. برای این‌که بتوانید آن‌چه تاکنون در این بخش یاد گرفته‌اید را در بیزینس پلن خود استفاده کنید باید به سوالات زیر پاسخ دهید.

طرح مالی

نقطه قوت آن‌ها چیست؟ قیمت، خدمات، راحتی و موجودی با تعداد بالا همه می‌توانند نقاط قوت آن‌‌ها و نقطه ضعف شما باشند. ممکن است یک ایده در ابتدا بسیار خوب به نطر برسد اما پس از کمی تجزیه و تحلیل داده‌ها، رقابت سنگین و عدم تامین بودجه آن را به یک پروژه غیرقابل اجرا تبدیل کند. اطلاعات شخصی شما برای پردازش سفارش شما استفاده می‌شود، و پشتیبانی از تجربه شما در این وبسایت، و برای اهداف دیگری که در سیاست حفظ حریم خصوصی توضیح داده شده است. اسم شرکت و فعالیتی که انجام می‌دهید را به‌طور خلاصه و با بیانی ساده بنویسید؛ به‌طوریکه هر کسی با خواندن آن کلیت کار شما را بفهمد.

چند نکته اضافی اما مهم برای نوشتن بیزینس پلن

توسط رابرت کیوساکی

رابرت کیوساکی