بیزینس پلن چیست؟ راهنمای گام به گام، برای همه کسب‌وکارها نوین | businesset

یک کارآفرین باید از موضوع مصرف انرژی و فرایندهای تولید آگاهی کامل داشته باشد و ابزارهای بهره وری را به خوبی بشناسد تا طرح خود را با موفقیت به اجرا در آورد. راه اندازی کسب و کار و کارآفرینی مستلزم داشتن توان مقابله با پیچیدگی ها و مشکلاتی که در این راه وجود دارد می باشد. دلایل زیر را برای عدم ورود افراد به عرصه رقابت و راه اندازی کسب و کار می توان بر شمرد. در واقع، آمیزه‌ای از مسائل مختلف است که اگر در کنار هم درست مدیریت شوند، به رشد کسب و کار شما کمک می‌کنند. به مجموعۀ این مسائل، آمیخته بازاریابی (یا همان آمیزه بازاریابی) گفته می‌شود. در نهایت، به یاد داشته باشید که شما باید طرح کسب و کار خود را به موازات رشد شرکت بازبینی کنید.

ایجاد یک شبکه اختصاصی

زمانی که شما در یک رویداد هستید و می‌خواهید با سایر مجله خبری بیزنس راه بنداز من‌ها صحبت کنید، حتما باید اصطلاحات مربوط به آن صنعت را بدانید. لبخندزدن باعث می‌شود که تصویری دوستانه و صمیمی در ذهن مخاطب خود بسازید. اگر آقا هستید، حتما لازم نیست شش تیغه باشید؛ بلکه اگر ته ریش مرتبی نگه دارید، کافیست. اگر نمی توانید از این برندهای معروف خریداری کنید، از ساعت‌های کلاسیک و خوش ساخت دیگری همانند سیکو، تیمکس و همیلتون و… امروزه بیشتر افراد تلفن همراه دارند، اما از اینکه حرفه‌ای به نظر برسد، اطمینان حاصل کنید.

برای راه اندازی کسب و کار هم باید اصول آن را رعایت کنید و برای قدم به قدم آن برنامه‌ریزی داشته باشید. همچنین از نظر رفتاری و عملکرد نیز به بهترین نحو ممکن عمل کنید. میزان موفقیت شما بستگی به این دارد که چقدر در پایه‌ریزی اولیه‌ کارتان موفق بوده‌اید. اگر می خواهید برای شرکت تازه تاسیس یا حتی شرکت فعلی خود طرح کسب و کاری تدوین کنید لازم است نکاتی را در نگارش آن رعایت کنید. اینفوگرافیک زیر اشتباهات رایج در این زمینه را مشخص کرده است، رعایت این نکات سبب می شود بیزینس پلن شما قابل اتکا و موثق باشد.

  • در این نوع بیزینس شما یک موسسه به صورت پیش فرض داشته و نیازی به ثبت نام دولتی نخواهید داشت.
  • یک توصیف دقیق از تعداد نیروهای کاری مورد نیاز هر بخش و توضیحی از حیطه مسئولیت آنها، ضروری است.
  • در طرح اقتصادی باید نشان داده شود که فرد یا گروه اجرا کننده طرح، به بیزینس پلن خود کاملا متعهد خواهند بود و از طرفی دانش، مهارت و اعتماد به نفس کافی را برای دستیابی به اهداف تعیین شده را در اختیار دارند.
  • این بخش ساختار تجارت شما را به شکل یک نمودار سازمانی تقسیم بندی می‌کند، که سلسله مراتب اختیارات و همچنین ویژگی‌های رؤسا و مدیران را در طرح کسب وکار نشان می‌دهد.
  • پس شما باید نشان دهید که به سرمایه ای که بدست خواهید آورد متعهد هستید و آن را با استفاده از مهارت، اعتماد به نفس و دانش کافی مورد استفاده قرار خواهید داد.

چنانچه در تدوین ارزش پیشنهادی کسب و کارتان سوالاتی دارید، مقاله زیر میتواند شما را در این مورد راهنمایی کند. در بخش توصیف شرکت اهداف کسب و کار و چگونگی تأمین نیازهای بازار هدف خود را به صورت کامل معرفی کرده و مزیت های رقابتی که موجب موفقیت شرکت شما می‌شود را، بیان کنید. در توصیف شرکت باید جوهره برند ، هسته اصلی برند (یعنی دلیل شکل گیری و هدف غایی که دنبال می کید) و ماموریت برند معرفی شود.

قبل از شروع کسب و کارتان این قوانین مهم را به خاطر بسپارید.

منطقه ای که با نام تورنتو شناخته می شود، دارای بیش از ۶.۳ میلیون نفر جمعیت است و عجیب نیست که شما در این شهر می توانید امکانات نوین را برای راه اندازی بیزینس خود بیابید. استارتاپ های این کشور و شرکت های نوپا تحت حمایت شرکت های سرمایه گذاری هستند و پس از طراحی یک ایده تجاری خوب و قوی، شما نگرانی از نظر تامین سرمایه های تجارت خود نخواهید داشت. سرمایه شما برای مهاجرت از طریق خویش فرما بودن همان میزان تمکن مالی است که باید برای مستقر شدن در این کشور ارائه دهید. در واقع، مسئولان اداره مهاجرت این کشور باید قانع شوند که شما می توانید از طریق برنامه مورد نظر به این کشور مهاجرت کنید و کسب و کار فریلنسری خود را در آن شروع کنید.

http://dena-blog.ir

توسط رابرت کیوساکی

رابرت کیوساکی