بیزینس پلن چیست؟ راهنمای گام به گام، برای همه کسب‌وکارها نوین | businesset

بسیاری از افراد نوشتن طرح تجاری را کاری سخت اما ضروری برای جذب سرمایه می‌دانند. طرح کسب و کار بدون این‌که هزینه‌ای متحمل کند، شما را با مزایا و معایب ایده خود آشنا می‌کند. منابع اولیه شامل بررسی ها، مصاحبه های شخصی و گروهای خاص می شود. این مجموعه اطلاعات می تواند دیدی جامع تر در مورد طرز فکر ها و رفتارهای مشتریان هدف در اختیار شما قرار دهد. توجه داشته باشید نظر سنجی هایی که انجام می دهید حتما دامنه ای وسیع تر از شبکه دوستان و اقوام شما را در بر گیرد.

برنامه دقیق بازاریابی بخشی از یک بیزینس پلن

خلاصه مدیریتی به بررسی کلی از کسب‌وکار و برنامه‌های پیش‌بینی‌شده گفته می‌شود. این بخش در ابتدای برنامه ارائه می‌شود و در بهترین حالت، فقط در ۱ یا ۲ صفحه خلاصه شده است. بیشتر افراد این خلاصه را در پایان گزارش‌نویسی خود آماده می‌کنند.

  • مفاهیم مقدماتی، شناسایی ایده‌های کسب‌و‌کار، داشتن برنامه تجاری از ایده، مالکیت مادی و معنوی ایده و ساخت نمونه اولیه تا ارائه محصول نهایی بخش‌های ابتدایی این آموزش هستند.
  • همچنین برای دریافت مشاوره تخصصی مهاجرت و انتخاب بهترین روش با توجه به شرایطی که دارید، می تواند به صفحه رزرو وقت مشاوره مراجعه بفرمایید.
  • اگر مجوز فناوری اصلی خود را از کسب‌وکار دیگری دریافت کرده‌اید، باید این موضوع را در بیزینس پلن خود شرح دهید و جزئیات روابط مالی خود را برای خوانندگان مشخص کنید.
  • کسب و کارتان به شما کمک می‌کند تا راحت‌تر اطلاعات این بخش را تکمیل کنید.
  • اگر برای خرید تجهیزات یا مواد، پرداخت حقوق یا پرداخت صورتحساب خاص تا زمان افزایش درآمد به بودجه نیاز دارید نیز مشخص کنید.
همچنین تقاضای مصرفی مورد انتظار برای آنچه کسب و کار ما می‌فروشد و سختی یا آسانی به دست آوردن بخشی از بازار را مشخص میکند. این روزها از هر سه نفری که در مورد مشاغل آینده دار و پر سود سوال کنید بی شک دو نفر از آن ها به تجارت اشاره می کنند. به راستی که هیچ شغل و کسب و کاری نمی تواند در حد و اندازه تجارت سودآور باشد. تجارت به معنای داد و ستد کالا می باشد اما معانی دیگری را هم می تواند در بر داشته باشد.

چطور یک طرح کسب و کار یا بیزنس پلن موفق بنویسیم؟

حتی ایده‌های کسب و کار عالی می‌توانند کاملا بی‌فایده باشند، اگر نتوانید یک برنامه استراتژیک را برای ایجاد ایده کسب و کار خود طراحی، اجرا و پیاده‌سازی نمایید. در این مرحله باید برنامه خود و راه های رسیدن به اهدافتان را به طور کامل شرح دهید. در این مرحله باید برای بازاریابی، جذب مشتری، استراتژی‌هایی را تدوین کنید. تحقیقات یکی از بزرگترین ارزش دهنده ­ها به نوشتن یک طرح کسب و کار است. تحقیقات به شرکت­ ها اجازه می ­دهد تا یاد بگیرند انتظار ساختن چه چیزی را داشته باشند و روندهای صنعت چه هستند.

تدوین بخش برنامه عملیاتی در نحوه نوشتن بیزینس پلن

آنچه مجله خبری بیزنس راه بنداز است این است که بیزینس پلن شما نیازهای شما را برآورده کند. اکثر بیزینس پلن‌ها در یکی از دو دسته معمول استارتاپ سنتی یا جدید قرار می گیرند. طرح‌های کسب و کار سنتی معمول‌تر هستند و از یک ساختار استاندارد استفاده می‌کنند و شما را به جزئیات بیشتر در هر بخش تشویق می‌کنند. آنها معمولاً به کارهای بیشتری از قبل نیاز دارند و می‌توانند ده‌ها صفحه باشند.

http://dena-blog.ir

توسط رابرت کیوساکی

رابرت کیوساکی