بیزینس پلن چیست؟ راهنمای نوشتن بیزینس پلن کامل برای همه کسب و کارها آژانس راتین | businesset

این قابلیت در حقیقت مرتبط به بخش Meta Business است که در اینستاگرام نیز در دسترس قرار گرفته و می‌توان از آن استفاده کرد. که البته حساب‌های بیزینسی و کریتور، حساب‌های حرفه‌ای اینستاگرام نیز به شمار می‌روند. پرزنتیشن ‌پلن ‌ها اغلب از صفحات کاغذی و مجازی خارج شده و به شکل طرح‌ هایی شفاهی در می‌ آیند که مناسب ارا‌ئه در جمع متخصصان یا سرمایه‌گذاران است.

دیجیتال بیزینس چیست و چرا جزء موضوعات داغ  این روز‌ها است؟

به عنوان مثال کارخانه تولید رب، به قوطی، گوجه، روغن و سایر مواد لازم برای تولید رب نیاز دارد. آن‌هایی که خرده فروشی انجام می‌دهند و در تعریف بین المللی در سطح پایین‌تری قرار دارند. اغلب، عدم دانش کافی یا کمبود اعتماد به نفس است که ما را از پیشرفت باز می‌دارند. این عدم اعتماد به نفس ریشه در شکستی دارد که در زندگی با آن مواجه شده‌ایم.

بیزینس پلن نوعی طرح کسب و کار یا سندی مکتوب از آینده کسب و کار شما است. بیزینس مدل یا همان مدل بیزینس یعنی شما به عنوان یک بیزینس من موفق و بیزینس شما به عنوان یک کسب و کار جدید به ساده ترین شکل ممکن به مردم شناسانده شود. بسیاری از جوانان با انگیزه و هدفمند، در شبکه های اجتماعی فعال هستند.

قانون کلی برای نوشتن یک بیزینس پلن

حالا که مشکل، راه مجله خبری بیزنس راه بنداز آن و اهداف خود را می‌دانید، باید دست به کار شوید و راجع‌به بازاری که می‌خواهید در آن فعالیت کنید، تحقیقات انجام دهید. این مرحله هم ساده است و مثل مرحله قبلی، بعد از پایان کار انجام می‌شود. اصلاً هم سخت نیست؛ فقط شما باید در ابتدای طرح، فهرست بخش‌های مختلف بیزینس را وارد کنید؛ طوریکه کاربر بتواند با یک کلیک به آن بخش منتقل شود. کسب‌وکارهای دیجیتال فضای زیادی برای رشد دارند، بنابراین چشم‌انداز خود را خیلی پایین در نظر نگیرید. نمی‌توان پیش‌بینی کرد که این فناوری جدید شما را به کجا خواهد برد. آنها بر ایجاد ارزش در مرزهای جدید تمرکز می‌کنند یا از فناوری دیجیتال برای افزایش رشد، درآمد و بهبود عملکرد به روش‌هایی استفاده می‌کنند که با مدل‌های سنتی غیرممکن بود.

http://dena-blog.ir

انواع کسب‌وکار از شرکت‌های با مسئولیت محدود تا شرکت‌های سهامی خاص، شرکت‌ها و شرکت‌های تضامنی را شامل می‌شود. بیزینس یا همان کسب و کار به یک سازمان یا نهاد تجاری اطلاق می‌شود که در فعالیت‌های تجاری، صنعتی یا حرفه‌ای فعالیت می‌کند. کسب‌وکار‌ها می‌توانند نهاد‌های انتفاعی یا سازمان‌های غیرانتفاعی باشند که یک مأموریت خیریه یا پیشبرد یک هدف اجتماعی را انجام می‌دهند. آن‌ها درک چگونگی ایجاد روابط قوی با مشتریان خود بر پایه اعتماد و احترام متقابل را دارند. علاوه بر این، مشاوران مالی می‌دانند که چگونه کسب‌وکارها کار می‌کنند و می‌توانند، صاحبان کسب‌وکارها را قادر به مشاهده بازار خود از یک دیدگاه تازه نمایند.

  • اگر هدف شما از جذب سرمایه شروع یا رشد کسب و کارتان است، باید در بخش خلاصه اجرائی توضیح دهید که به چه چیزهایی احتیاج دارید.
  • اگر کف دست شما در زمان مکالمه دیده شود، باعث ایجاد حس صداقت می‌شود.
  • این بخش فقط برای شرکت ها و سازمان هایی که مشتریان بسیار کمی دارند مورد نیاز است.
  • در حالی که شرکای محدود فقط سرمایه‌گذاری خود را از دست می‌دهند.

توسط رابرت کیوساکی

رابرت کیوساکی