بیزینس پلن چیست؟ راهنمای نوشتن بیزینس پلن کامل برای همه کسب و کارها آژانس راتین | businesset

تجارت یک اصطلاح گسترده است، اما این نوع فعالیت‌های سودده عموماً شامل ارائه نوعی کالا یا خدماتی است که مردم خواهان آن هستند یا به آن نیاز دارند. شرکت‌های کوچکی که توسط مالکان اداره می‌شوند، مشاغل کوچک نامیده می‌شوند. این شرکت‌ها که معمولاً توسط یک نفر یا گروه کوچکی از افراد با کمتر از ۱۰۰ کارمند مدیریت می‌شوند، شامل رستوران‌های خانوادگی، شرکت‌های خانگی، شرکت‌های پوشاک، کتاب و انتشارات و تولیدکنندگان کوچک هستند. او علاوه بر کوچینگ سازمانی، به کار تدریس در زمینه چابک سازی سازمانها نیز فعال می باشد. علاقه‌مندی اصلی عزیز کسب‌وکار و ارتباطات انسانی در کسب‌وکار است و اعتقاد راسخ دارد که یکی از مهمترین و تاثیرگذارترین ابعاد یک کسب و کار، دیدگاه مدیران آن نسبت به ارتباطات و شیوه همکاری افراد در آن می باشد. _هدف من در دنیای کوچینگ ، اثرگذاری برای تحول افراد (بویژه مدیران )به راهبر بودن است .

http://dena-blog.ir

انواع کسب‌وکار از شرکت‌های با مسئولیت محدود تا شرکت‌های سهامی خاص، شرکت‌ها و شرکت‌های تضامنی را شامل می‌شود. بیزینس یا همان کسب و کار به یک سازمان یا نهاد تجاری اطلاق می‌شود که در فعالیت‌های تجاری، صنعتی یا حرفه‌ای فعالیت می‌کند. کسب‌وکار‌ها می‌توانند نهاد‌های انتفاعی یا سازمان‌های غیرانتفاعی باشند که یک مأموریت خیریه یا پیشبرد یک هدف اجتماعی را انجام می‌دهند. آن‌ها درک چگونگی ایجاد روابط قوی با مشتریان خود بر پایه اعتماد و احترام متقابل را دارند. علاوه بر این، مشاوران مالی می‌دانند که چگونه کسب‌وکارها کار می‌کنند و می‌توانند، صاحبان کسب‌وکارها را قادر به مشاهده بازار خود از یک دیدگاه تازه نمایند.

بیزینس پلن نوعی طرح کسب و کار یا سندی مکتوب از آینده کسب و کار شما است. بیزینس مدل یا همان مدل بیزینس یعنی شما به عنوان یک بیزینس من موفق و بیزینس شما به عنوان یک کسب و کار جدید به ساده ترین شکل ممکن به مردم شناسانده شود. بسیاری از جوانان با انگیزه و هدفمند، در شبکه های اجتماعی فعال هستند.

  • واتساپ تجاری، با در اختیار قرار دادن ابزارهای بسیار نوین به کاربر، می‌تواند عملکرد شما را در کسب‌و‌کارتان بهبود بخشد و همچنین ارتباط شما را با مشتریانتان قوی‌تر کند.
  • بیزینس من های بزرگ در اینجا همان تولیدکنندگانی هستند که سطح وسیعی از نیاز بازار را تامین می کنند.
  • داشتن دانش و اطلاعات کافی راجع به هر زمینه و حوزه ای که به آن ورود می کنید، می تواند شما را نسبت به نوع عملکرد از دیگران متمایز کند.
این قابلیت در حقیقت مرتبط به بخش Meta Business است که در مجله خبری بیزنس راه بنداز نیز در دسترس قرار گرفته و می‌توان از آن استفاده کرد. که البته حساب‌های بیزینسی و کریتور، حساب‌های حرفه‌ای اینستاگرام نیز به شمار می‌روند. پرزنتیشن ‌پلن ‌ها اغلب از صفحات کاغذی و مجازی خارج شده و به شکل طرح‌ هایی شفاهی در می‌ آیند که مناسب ارا‌ئه در جمع متخصصان یا سرمایه‌گذاران است.

واتساپ بیزینس چیست و چه امکاناتی برای کسب‌وکارهای آنلاین دارد؟

مثلاً مشخص کنید که به چه تعداد نیرو در بخش مارکتینگ نیاز دارید و وظیفه هر کدام چیست. بعد از خواندن این مقاله می‌توانید مزیت رقابتی‌تان را در بیزینس پلن بنویسید. یک نکته_ 100% مشتریان شما آدم‌هایی متفاوت با هزاران ویژگی خاص هستند. مثلاً وقتی که از 100 مشتری، 80 نفر در مناطق 1 تا 5 تهران سکونت دارند، متوجه می‌شویم که یکی از ویژگی‌های مهم مشتریان ما، محل زندگی آن‌هاست. بازار هدف، به گروهی از مخاطبان گفته می‌شود که مشتری کالاها یا خدمات شما هستند. بازار هدف من افراد ثروتمند جامعه هستند که دوست دارند لوکس به نظر برسند و از این بابت دغدغه مالی هم ندارند.

سهم صرف هزینه های تبلیغاتی در سال ۲۰۱۳ و ۲۰۱۶

توسط رابرت کیوساکی

رابرت کیوساکی