بیزینس پلن نگارش بیزینس پلن، طراحی بیزینس پلن، نوشتن بیزینس پلن توسط کارشناسان اوج دانش100% | businesset

قرار دادن اهداف یک طرح در یک یا دو صفحه، ممکن است کار سختی باشد. با توجه به نبود اطلاعات کافی در حوزه راه‌اندازی کسب‌و‌کارهای نوپا، «فرادرس» اقدام به تدوین دوره آموزش راه‌اندازی کسب‌و‌کارهای نوپا (استارت آپ) کرده که لینک آن در ادامه آمده است. در گام اول پیش‌بینی درآمد کسب و کارتان تا یک سال آینده و در گام دوم، پیش‌بینی درآمد پنج ساله آن را بنویسید. کسب و کارتان به شما کمک می‌کند تا راحت‌تر اطلاعات این بخش را تکمیل کنید.

http://dena-blog.ir

باید به خواننده نشان دهید که چگونه مشکلی را که در بازار شناسایی کرده‌اید، برطرف می‌کنید. اگر برای معرفی محصول یا اطلاعات اضافی به فضای بیشتری نیاز دارید، از بخش ضمیمه برای این جزئیات استفاده کنید. به طور معمول، این موارد بخش‌ها و فصل‌های یک بیزینس پلن نامیده می‌شوند. سازمان‌های پیشرو و هدفمند با آموزش‌های سازمانی فرادرس، فرصت رشد و ارتقای مهارت را برای کارکنان خود فراهم ساخته‌اند.

  • بیشتر برنامه‌های کسب‌وکار از ماتریس رقبا برای این کار استفاده می‌کنند تا با کمک این ماتریس، به مقایسه میان ویژگی‌های خود در برابر رقبا بپردازند.
  • اصلاً هم سخت نیست؛ فقط شما باید در ابتدای طرح، فهرست بخش‌های مختلف بیزینس را وارد کنید؛ طوریکه کاربر بتواند با یک کلیک به آن بخش منتقل شود.
  • کسانی که عاشق فضاهای سبز و طبیعت هستند اما خودشان مهارت لازم را برای بازسازی و رسیدگی به فضاهای سبز ندارند.
  • خلاصه اجرایی بخشی است که در انتهای بیزینس پلن قرار میگیرد و بعد از همه بخش‌ها نوشته می‌شود، اما بیشترین اهمیت را دارد و اولین بخشی است که سرمایه‌گذاران مطالعه می‌کنند.

اگر بهترین ایده‌های کسب‌وکار و درآمد را داشته باشید، برای انجام دادن آنها به نحو احسن، به برنامه‌ریزی مدون و منظم نیاز دارید. بیزینس پلن در واقع همان برنامه‌ریزی است که در ابتدای کار برای کسب‌وکار خود ایجاد می‌کنید. شما در این پلن عواملی مانند اهداف اصلی کسب‌وکار، برآورد هزینه و میزان سودآوری، آنالیز بازار و… نوشتن این برنامه مانند نقشه راه، کسب‌وکار شما را در مسیر درست نگه می‌دارد و به شما کمک می‌کند که قدم به قدم برای رسیدن به اهداف کسب‌وکار خود اقدام کنید.

نمونه بیزینس پلن تجارتی اینترنتی

در مجله خبری بیزنس راه بنداز شما میتوانید یک رزومه قوی از خودتون در صفحه اول گوگل ایجاد کنید با افراد متخصص حوزه خود آشنا شوید و پیشنهادهای کاری جذابی از طریق کارفرماها دریافت کنید. جاب تیم در زمینه های برنامه نویسی ، دیجیتال مارکتینگ و سئو فعالیت می کند. LivePlan نرم‌افزاری ابری است که ابزارهای زیادی را برای ایجاد طرح کسب‌وکار فراهم می‌کند، از جمله بیش از 500 الگو، صورت‌های مالی خودکار، پیش بینی کامل مالی، داده‌های معیار صنعت و KPI. برای تهیه اشتراک ماهانه این نرم‌افزار می‌بایست هزینه پرداخت کنید که بر اساس امکاناتی که در اختیارتان قرار می‌گیرد، متفاوت است.

بیزینس پلن چیست و چگونه آن را طراحی کنیم؟

منظور از مقیا‌س‌پذیری این است که مقدار تولید شما، بدون افزایش چشمگیر در هزینه‌های ثابت، قابلیت افزایش دارد. از مهم ترین نکات یک کسب و کار موفق ایجاد طرح تجاری مناسب یا نوشتن بیزینس پلن است. نقشه‌ی راهی که قرار است باعث موفقیت کسب و کار شود باید با دقت و حساسیت بالا انجام شود.

شناخت عمیق و درستی از بازار

توسط رابرت کیوساکی

رابرت کیوساکی