بیزنس پلن چیست راهنمای جامع نوشتن طرح تجاری موفق دفتر شما | businesset

موضوع مهاجرت به کانادا بسیار گسترده است اما گام نخست برای مهاجرت به این کشور همچنین یکی از مهم ترین جنبه های آن یعنی انتخاب بهترین وکیل مهاجرت کانادا است. اگر یک کسب‌وکار کوچک برای خودتان دارید که نیازی به سرمایه‌گذار یا توسعه آن‌چنانی ندارد، نیازی به نوشتن طرح کسب و کار نیست. پرداختن به هر یک از این بخش ها و اینکه توضیحات شما از چه عمقی برخوردار باشد متناسب با انتخاب مخاطب متفاوت است. در موضوع دریافت اقامت از طریق ثبت شرکت در آلمان، مخاطب شما اداره بازرگانی و مهاجرت این کشور است و لذا ضروری است تا با شناخت این سازمان و پارامترهایی که برای آنها مهم‌تر است، یک طرح تجاری کارآمد تنظیم شود. این نکته را دوباره گوشزد می‌نماییم که طرح توجیهی یا طرح کسب و کار تجاری تنها برای جذب سرمایه‌گذار و یا دریافت وام نیست.

  • اگر قصد شما فروش کالای موجود در بازار و کسب درآمد از آن است، نیازی به ارائه جزئيات مهم محصول ندارید.
  • اما تنها هدف طراحی بیزینس پلن پایه ریزی و مشخص کردن نقشه راه یک کسب و کار نیست.
  • حال برای رسیدن به این اهداف باید یک نقشه راه و برنامه ریزی دقیقی وجود داشته باشد تا بتوان با عمل به استراتژی‌های برنامه‌ریزی شده مسیر موفقیت را طی کرد.
  • می‌توانید همواره از بخش ضمیمه خود برای شرح جزئیات کامل استفاده کنید.
  • همه استارتاپ‌ها به این طرح نیاز دارند؛ چه آن‌ها به ترغیب سرمایه‌گذاران، بانک‌ها یا دوستان و خانواده خود برای کمک‌های مالی و تأمین سرمایه‌گذاری جدید نیاز داشته‌باشند، چه نداشته‌باشند.
در این زمینه نحوه جذب و نگهداری شرکت از مشتری برای شرکت و چگونگی دستیابی به مصرف کننده توضیح داده شده است. همچنین برنامه‌های تبلیغاتی بازاریابی و اینکه از طریق چه نوع رسانه ای این کمپین‌ها وجود خواهد داشت، شرح داده خواهد شد. شرکت‌های نوپا از بیزنس پلن‌ها برای جذب سرمایه گذار استفاده می‌کنند. برای دریافت خدمات مشاوره کسب و کار جهت راه اندازی و توسعه کسب و کار خود با مشاوره کارشناسان خبره، کلیک کنید. برای آن‌که بتوانید یک بیزینس پلن کامل و موفق بنویسید، مطالعه خلاصه کتاب خلق مدل کسب ‌و کار را در وبسایت بوکاپو از دست ندهید.

http://dena-blog.ir

مجله خبری بیزنس راه بنداز سالانه این طرح به یک کارآفرین اجازه می‌دهد تا هنگام در نظر گرفتن بازارها آن را به روز کند. برنامه کسب و کار یک سند اساسی است که لازم است هر کسب و کار نوپایی قبل از شروع فعالیت به تهیه آن بپردازند. در واقع بانک‌ها و شرکت‌های سرمایه گذاری، داشتن یک بیزنس پلن را شرطی برای بررسی امکان سرمایه گذاری در استارتاپ‌ها می‌دانند. بیزینس پلن یک صفحه‌ای خلاصه‌ای از آن چیزی که شما در طرح تجاری اصلی می‌نویسید را در خودش جای می‌دهد. این بخش‌ها شامل چشم‌انداز، ماموریت، اهداف، استراتژی و برنامه‌های کاری است. یک شرکت برای رشد و پیشرفت، به صنعت و بازار هدف خود وابسته است.

طراحی بیزنس پلن پایه

تجزیه و تحیل رقابت می‌تواند بسیار پیچیده و زمان‌بر باشد اما نیازی به پیچیده کردن آن نیست. در ادامه یک فرآیند ساده برای شناسایی، تجزیه و تحلیل و تعیین نقاط ضعف و قوت یک طرح تجاری ارائه می‌شود. هرچه تعداد داده‌های بیشتری در اختیار داشته باشید، امکان بررسی دقیق‌تر وضعیت بیشتر خواهد بود. اما بررسی تعداد زیادی داده، می‌تواند گیج‌کننده و گاهی اوقات دلهره‌آور باشد. برای نوشتن بخش فرصت‌های بازار در طرح کسب و کار خود، بهتر است تمرکز را بر روی موضوعات اصلی زیر بگذارید.

نمونه بیزینس پلن و انواع آن برای کسب و کارها

اگر یک شرکت ارائه‌کننده خدمات راه‌اندازی کرده‌اید، مثل هر نوع کسب و کار دیگری موظفید در ابتدا طرح تجاری خود را آماده کنید. فرقی نمی‌کند چه خدماتی به کاربرانتان عرضه می‌کنید، با گام‌هایی که در ادامه می‌آوریم می‌توانید بیزینس پلن خود را آماده کنید. اگر در ابتدای راه‌اندازی یک کسب‌وکار هستید حتما نگرانی‌هایی درباره آینده آن دارید.

توسط رابرت کیوساکی

رابرت کیوساکی