آموزش کامل طراحی بیزنس مدل ویرگول | businesset

درواقع دایره کسانی که می‌توانند موضوع طرح کسب‌وکار باشند، بسیار وسیع و گسترده است. از کسی که می‌خواهد فروشگاهی کوچک و محلی راه‌اندازی کند تا کسانی که در سرشان ایده تبدیل شرکتشان به هولدینگ را می‌پرورانند، به بیزینس پلنی دقیق نیاز دارند. ما در جاب تیم با در نظر گرفتن استانداردهای شروع کسب و کار بیزینس پلنی بر اساس استاندارهای دنیا و به صورت ایرانیزه طراحی کرده‌ایم تا بتوانید با تکمیل آن چشم‌انداز و هدف خود را مشخص کنید.

انواع طرح کسب و کار

اما احتمالاً، اولاً نمی‌دانیم که دقیقاً از کجا مجله خبری بیزنس راه بنداز کنیم و دوماً از خطرات و چالش‌های آن کسب و کار آگاه نیستیم. اگر در حال حاضر یک شرکت موجود دارید و در حال نوشتن بیزینس پلن برای آن هستید، حتما یک تاریخچه مختصری از شرکت، دستاوردها و موفقیت‌های آن ذکر کنید. در این قسمت باید خلاصه‌ای از ساختار تجاری سازمان خود را بیاورید و نحوه مالکیت کسب و کارتان را نیز بیان کنید. برای سرمایه‌گذاران بسیار مهم است که در مورد مجموعه تیم شما بدانند و با ساختار و اعضای آن آشنایی پیدا کنند.

http://dena-blog.ir

بیزینس پلن در واقع همان برنامه‌ریزی است که در ابتدای کار برای کسب‌وکار خود ایجاد می‌کنید. شما در این پلن عواملی مانند اهداف اصلی کسب‌وکار، برآورد هزینه و میزان سودآوری، آنالیز بازار و… نوشتن این برنامه مانند نقشه راه، کسب‌وکار شما را در مسیر درست نگه می‌دارد و به شما کمک می‌کند که قدم به قدم برای رسیدن به اهداف کسب‌وکار خود اقدام کنید. بعلاوه ایجاد یک دید کلی برای شما، برنامه منسجمی از فکر و ایده‌ای که دارید را به سرمایه‌گذاران ارائه می‌کند تا بخشی از هزینه‌های مالی شرکت را تحت پوشش قرار دهند و در سود شما نیز شریک باشند.

طراحی اپلیکیشن آموزش بیزنس کوچینگ

همچنین بیان می‌کنند که تجارت چگونه می‌خواهد به اهداف خود برسد. برای دریافت آخرین مقالات و یا تخفیفات بیلاود مارکتینگ در خبرنامه ایمیلی ما مشترک شوید. ذخیره نام، ایمیل و وبسایت من در مرورگر برای زمانی که دوباره دیدگاهی می‌نویسم.

از ایده تا اجرا: 10 مرحله مهم کسب و کار

این سندی نیست که شما ملزم به قفل زدن به آن و مخفی نگه داشتن آن باشید. البته لازم به ذکر است بخش خلاصه مدیریتی در تمام قالب های طرح کسب و کار وجود ندارد و کسب و کارها به فراخور ماهیت کار و نیازشان ممکن است از آن استفاده کنند. من دیروز داشتم کتاب ماشین محتوا رو میخوندم و برای بیزنس خودم استراتژی کسب و کار میچیدم. وارد اینتستگرام شدم و دیدم یک استوری قرار دادین که اگر میخواهید کسب و کار اینترنتی خودتون رو راه اندازی کنین باید مدل داشته باشین و بعد وارد سایتتون شدم. به نظرم سایت و مقاله شما در مورد طراحی بوم کسب و کار بی نظیره به خصوص مثال ها بسیار الهام بخش اند. هرچند هنوز به انتهای مطلب نرسیدم ولی همینکه همگام با مطالعه متن تونستم نوشتن مدل کسب و کارم رو شروع کنم کاملا جالب بود.

  • به علاوه، هر کسب و کاری در یک صنعت خاص، دارای کلیدهای موفقیت خاص خود است.
  • ما تا جایی که می‌شده مباحث رو ساده کردیم و با مثال در هر بخش و نمونه مدل کسب‌وکار، سعی کردیم طوری توضیح بدیم که مخاطب بعدش بتونه بیزینس مدلش رو طراحی کنه.
  • اطلاعاتی مانند تاریخ اعتبار، اسامی ارجاعات، گواهی‌ ها و مجوزها، اسناد قانونی، مجوزهای ساخت، قراردادها و لیست مشاورین تجاری و مواردی از این دست که به فراخور موضوع و نیاز باید ارائه دهید.
  • ممکن است این بخش، عاملی تصمیم ساز برای سرمایه گذاران و نهایتاً موفقیت کسب و کار شما باشد.
  • تحقیقات یکی از بزرگترین ارزش دهنده ­ها به نوشتن یک طرح کسب و کار است.

توسط رابرت کیوساکی

رابرت کیوساکی