آموزش جامع نوشتن بیزینس پلن داناپ | businesset

راه مجله خبری بیزنس راه بنداز همه این موارد در یادگیری تنظیم یک بیزینس پلن استاندارد نهفته است. برای دانستن جزئیات دوره آموزش طرح کسب و کار آکادمی زبدگان همراه باشید. طراحی بیزینس پلن، این تضمین را ایجاد می‌کند که شما یک نقشه راه دارید، نقشه راهی که هدف و جایی که می‌‌خواهید برسید را مشخص می‌کند، همچنین جایی که قبلا بودید را نیز تعیین می‌نماید. این قسمت از بیزنس پلن بخش‌ های مختلف تجارت شما را مشخص میکند. ماموریت شما چیست؟ محصولات و خدمات شما چگونه می خواهند نیازهای بازار هدف را تأمین کند؟ و پاسخ به سوالاتی از این قبیل سبب میشود ماهیت کسب و کار به صورت کامل مشخص شود. در این بخش مواردی از جمله نحوه فعالیت شرکت در حوزه B2B یا B2C و ارزش پیشنهادی آن تعیین خواهد شد.

نمایه شرکت را برای طراحی بیزنس مدل، ایجاد کنید

اگر عمده فروش هستید، فروشندگان خردی که محصولاتشون رو از شما تهیه می‌کنند مخاطب شما هستند. با توجه به سابقه‌ای که در تولید محتواهای طولانی اینچنینی دارم، حدس می‌زنم مجموعا حداقل 20 ساعت مفید برای تهیه این محتوا زمان صرف کردید. در ضمن، بد نیست بدانید که طبق آمار موجود، فروش خالص این برند در سال 2017 حدود 379 میلیون دلار بوده است. «با شناخت روش های قیمت گذاری فروش خود را بیشتر کنید» بروید و با انواع استراتژی و مدل های قیمت‌گذاری آشنا شوید. پس فعالیت اصلی تپسی باید این باشد که روی پلتفرم و اپلیکیشن خود کار کند و روزبه‌روز آن را بهینه‌تر و توسعه‌یافته‌تر کند. توجه کنید که نقش ما به عنوان تصمیم‌گیرنده یا کارفرمای شرکت، این است که فعالیت‌های غیرضروری را به حداقل برسانیم و روی فعالیت‌های مهم، خیلی بیشتر تمرکز کنیم.

http://dena-blog.ir

این مدل به شما می‌گوید، که کدام مسیر و یا جاده بهترین مسیری است، که شما می‌توانید در آن حرکت کنید. طراحی بیزنس مدل مثل پازلی می‌ماند، که اگر درست چیده نشود، زیان‌های زیادی را برای کسب و کار شما به وجود می‌آورد. قبل از اینکه بخواهیم، یک مدل موفق برای کسب‌وکار طراحی کنیم، نیاز است تا سوالات مهمی را مطرح کرده، سپس به این سوالات پاسخ دهیم. شما برای طراحی یک مدل کسب و کار یا (بیزنس مدل) باید به سوالاتی جواب دهید.

  • یعنی چه؟ یعنی شما تاکسی می‌گیرید و هر لحظه نزدیک شدن آن را روی نقشه ببنید.
  • بیزینس پلن هم یک فایل هست، شامل تمام اطلاعاتی که به بیزینس شما مربوطه.
  • همچنین ممکن است شامل قیمت گذاری، طول عمر محصول و مزایای مصرف کننده باشد.
  • نویسنده این کتاب با بیان تجربیات خود از گذشته حرفه‌ای‌اش به خوانندگان می‌اموزد که چطور از کسب و کارشان لذت ببرند و با عملی کردن تکنیک‌هایی خاص، رضایت شغلی‌شان را بالا ببرند.
  • در اساس هدف ذاتی یک طرح توجیهی ، شما باید تمام ابعاد و جنبه های یک بیزینس پلن را بتوانید به صورت کامل پوشش و توجیه نمایید.
درواقع در بیزینس پلن، همه مواردی که به ذهن شما یا متخصصان کسب و کار می‌رسد تا ایده شما بارور شود، مکتوب خواهد شد. به‌طورمعمول نوشتن چنین برنامه‌ای کمی تخصصی‌تر و طولانی‌تر از نوشتن صرف ایده‌ها روی تکه کاغذ است. اما همان پیاده‌سازی ایده روی کاغذ هم تمرین خوبی برای نوشتن این برنامه محسوب می‌شود. ممکن است از اندازه کسب و کار فعلی خود راضی باشید، اما بی شک هدف هر بیزینسی افزایش گردش مالی است. یکی از روش‌های درآمدزایی جذب مشتریان جدید است و قطعا بهترین راه، طراحی و ساخت یک اپلیکیشن است؛ با راه‌اندازی یک اپلیکیشن احتمال دیده شدن شما در گوگل و جذب مخاطبان بسیار بالا می رود. از بین تمام پلتفرم ها، طراحی اپلیکیشن فروشگاهی برای برندینگ و مارکتینگ بهتر یکی از ملزومات هر کسب و کاری در دنیای امروز است.

اصولاً هدف و مخاطب طرح‌های داخلی کسب و کار، کاملاً داستانی جدا از طرح‌های بیزینس پلن استارتاپی دارند. طرح کسب و کار خوب و دقیق که با ایده‌های جدید و جذاب همراه باشید، می‌تواند سرمایه‌گذار را به مشارکت با شما ترغیب کند و خیالتان را تا حدود زیادی از بابت مسائل مالی راحت کند. پس اگر به دنبال راه‌اندازی کسب و کار جدید هستید و یا می‌خواهید تکانی اساسی به کسب و کارتان بدهید، باید از بیزینس پلن کمک بگیرید.

تماس تلفنی

توسط رابرت کیوساکی

رابرت کیوساکی